Konsollara hız ve hafıza takviyesi; Western Digital Black D30 SSD incelemesiWestern Digital Black D30 SSD

Konsol kullanıcılarına yönelik geliştirilen Western Digital Black D30 SSD,  hem hız hem de depolama takviyesiyle fark yaratıyor. PC ve Mac ile de uyumlu olan taşınabilir SSD’nin detaylarını aktaralım

Western Digital farklı depolama çözümleriyle kullanıcıların dikkatlerini çekecek ürünlere imza atıyor. Tüketici ve işletme tarafında farklı ürünleri yer alan Western Digital bu kez karşımıza oyun tutkunlarını mutlu edecek bir depolama ürünüyle geliyor.

WD Black D30 olarak adlandırılan SSD konsol kullanıcılarının hafızalarını artırmaya imkan tanıyan faydalı bir çözüm. WD bize depolama çözümünün PlayStation’larla uyumlu SSD’sini gönderse de Black D30’un Xbox’larla uyumlu özel bir modeli de bulunuyor.

Adından da anlaşılacağı üzere siyah renkli bir gövdeyle gelen cihazın üç farklı depolama seçeneği bulunuyor. Biz SSD’nin 1 TB’lık modelini test etsek de piyasada 500 GB ve 2 TB’lık modelleri de satılıyor. Biz incelemeyi hazırladığımızda 1 TB’lık modelin Türkiye’deki fiyatı 130 dolar + KDV idi. Dolar kurlarında yaşanabilecek artışta cihazın fiyatının artabileceğini belirtmek istiyoruz.

Kutu içeriğinden SSD haricinde bir adet USB-A-USB-C kablo ve stand çıkıyor. İlk olarak SSD’nin alt tarafında ayrılabilir bu stand takılıyor. Pek tabii bu standı takmadan da SSD’yi kullanabilirsiniz. Stand ile birlikte SSD’nin ağırlığı 137 grama çıkıyor.  Cihazın gövdesinde plastik malzemesi yer alıyor. Görüntüsüyle bir konteyneri andıran SSD’nin sol tarafında beyaz renkte yanan LED bir ışık mevcut. LED ışık sayesinde SSD’nin çalıştığı anlaşılıyor. Sağ tarafta ise USB-C bağlantı noktasının kullanıldığını görüyoruz.

Read More