Kia Sportage fiyat listesi: Bu fiyata C-SUV kalmadı!

Bugün sizlerle beraber Kia Sportage modelinin versiyon seçenekleri ve güncel fiyat listesini ele alıyor olacağız. Haydi vakit kaybetmeden başlayalım!


SUV modelleri son dönemlerde yükselişte. Ülkemizde de durum farklı değil. Tüketiciler, yerden yüksek modelleri sedan araçlara göre daha fazla tercih ediyor. Hal böyle olunca markalar da SUV üretimlerini arttırıyor. SUV modelleri kendi arasında ise büyüklüklerine göre ayrılıyor. Örneğin B-SUV biraz daha kompakt yapıda iken C-SUV’lar bundan daha büyük ve geniş oluyor. Dolayısıyla geniş ailelerin tercihi genel olarak C sınıfı araçlar oluyor.

Kia Sportage fiyat listesi: Bu fiyata C-SUV kalmadı!

Ancak C sınıfı araçların fiyatları şu günlerde aldı başını gitti. Özellikle de Türk Lirası inanılmaz şekilde değer kaybına uğrayınca fiyatlar deyim yerindeyse uçtu. Ancak hala piyasa koşullarına göre uygun fiyatlı C-SUV modelleri de var ve Kia Sportage bunların başında geliyor. Sportage hali hazırda 266.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Peki ama model baz donanım seviyesinde kullanıcılara neler sunuyor?

Baz donanımda kaputun altına baktığımız zaman 1.6 litrelik benzinli bir motorun olduğuna şahit oluyoruz. 132 beygir güç üreten bu motora eşlik eden şanzıman ise manuel. Biraz can sıkıcı olsa da maalesef ki piyasa şartları bu şekilde. Eğer otomatik bir Sportage sahibi olmak istiyorsanız ödemeniz gereken bedel en az 409.900 TL oluyor. Tüm fiyatları görebileceğiniz listeyi aşağıdan inceleyebilirsiniz.

1.6L Benzinli 132 PS Manuel Benzin Live

Fiyatı: 266.500 TL

1.6L Benzinli 132 PS Manuel Benzin Cool

Fiyatı: 329.900 TL

Read More

Yorum yapın