Kia elektrikli araçlar Türkiye’de zararına satılabilir!

Kia Türkiye genel müdürü: “Elektrikli otomobilleri gerekirse zararına da satarız” açıklamasında bulundu! Detaylara haberimizin devamından hep birlikte göz atalım.


Habertürk’ün Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel ile yapmış olduğu röporyaja göre, Koreli otomobil üreticisi Kia, yıl içinde 12 yeni modelini Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor.

Markanın gelecek hedeflerini açıklayan Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel’in, ”Türkiye’deki pazar payımızı yüzde 3’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dediği ifade edildi.

Ağyel, “Döviz kuruna bağlı fiyat artışları dolayısı ile hitap ettiğimiz kitle değişti. Üst gelir grubundan insanların da markayı fark etmeye başladığını gözlemliyoruz. Kia birkaç yıl içinde kendini premium olarak konumlandırabilir” diyerek, müşteri profilindeki değişimi vurguladı.

Habertürk yazarı Yiğitcan Yıldız’ın aktardığına göre; Ağyel, 2022’de 300 adet elektrikli araç satacaklarını da aktararak, “Elektrikli otomobilleri gerekirse zararına da satarız, ama bu modelleri getirerek markanın geldiği noktayı anlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Read More

Yorum yapın