Kendi başına gidebilen motorlu bebek arabası [Video]bebek arabası Ella

Anne ve babaların en önemli yardımcıları arasında yer alan bebek arabası, CES 2023 kapsamında yüksek teknoloji ile tanıştı.

CES 2023 fuarında birçok farklı konuda çok sayıda yeni teknoloji karşımıza çıktı. Bunlar arasında bir akıllı bebek arabası da yer alıyordu. Adını Almanca’da şanslı çocuk anlamına gelen Glückskind kelimesinden alan Kanada merkezli Glüxkind imzalı Ella, şimdiye kadar üretilmiş en gelişmiş seçeneklerden. Bünyesinde motorlar yer alan elektrikli araç, bu sayede ebeveynlere büyük bir kontrol kolaylığı sağlıyor. Motorların desteği sayesinde Ella’yı yokuş yukarı götürmek ya da arazide hareket ettirmek çok büyük oranda kolaylaşıyor. Buna ek olarak Ella’da güvenlik odaklı bir fren sistemi de bulunuyor. Yokuş aşağı gidilen durumlarda otomatik fren yaparak hızını koruyabilen bebek arabası, kendi başına kaldığı durumlarda da otomatik şekilde fren yaparak tamamen durabiliyor.

Akıllı bebek arabası Ella’nın en çok dikkat çektiği yanlarından birisi kendi başına yol alabiliyor olması. Bebeklerin ya da çocukların arabaya binmek istemediği durumlar için hazırlanan bu altyapıda, 360 derece tarama yapan yerleşik sensör sisteminden güç alınıyor. Çevredeki objeleri algılayarak etrafa çarpmadan kendi başına gidebilen bebek arabası, kişilerin taşıdığı akıllı telefon üzerinden yakınlık algılıyor ve bu sayede anne ya da babanın çok uzağına gitmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2023’ten “İnovasyon Ödülü” alan Ella, 3.800 dolar gibi çok yüksek bir fiyat etiketine sahip. Tanıtım videosunu sayfanın en üstünde izleyebileceğiniz ürün, daha uygun fiyatlı hale getirildiği zaman birçok ebeveynin hayatını oldukça kolaylaştırabilir.

İddialı bebek arabası yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Read More