Katlanabilir telefon Huawei Mate Xs 2 için nefes kesen Türkiye fiyatı açıklandıHuawei Mate Xs 2

Huawei’nin dikkat çeken katlanabilir telefon modeli Huawei Mate Xs‘in yenisi Huawei Mate Xs 2, Türkiye’ye de geliyor.

Türkiye’de tam 29.999 TL fiyat etiketiyle satışa sunulan Mate Xs üzerine konumlandırılan Huawei Mate Xs 2, gerçekten şık ve kendisine özel gövde yapısıyla pazarda iddialı olmak istiyor. Ekranı birçok benzerinden farklı olarak terse doğu açılan telefon, daha önce de açıklandığı üzere Türkiye’de de elde edilebilecek. Burada ön siparişe açılan model için açıklanan resmi Türkiye fiyatı ise 49.999 TL (8 GB RAM + 512 GB depolama) gibi nefes kesen bir seviyede yer alıyor. Avrupa fiyatı 2 bin euro seviyesinde olan iddialı model, elbette çok ama çok kısıtlı bir kitlenin odak noktasına giriyor. Bu fiyat üzerinden Türkiye’ye getirilmesi gerçekten şaşırtan telefon, tahmin edebileceğiniz üzere büyük satış hedefleri olan bir katlanabilir telefon konumunda yer almıyor. Cihaz bu fiyat ile Türkiye pazarının en pahalısı unvanını da üzerine alıyor.

Mate Xs 2, üzerinde geçmek adına Türkiye pazarına siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte geliyor. Teknik olarak bakarsak cihazda 7,8 inç 2840×2200 piksel 120 Hz OLED ekran bizleri karşılıyor. Gücünü ABD ambargosu nedeniyle 5G desteği olmayan Snapdragon 888 4G işlemciden alan telefonda, 66W şarj destekli 4.880 mAh pil yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin gösterimine göre kat yeri sorunu olmayan cihaz, 255 gramlık gövde ağırlığıyla rakiplerinden daha hafif bir seçenek konumunda yer alıyor. Huawei’nin kendi geliştirdiği Harmony OS üzerine kurulan katlanabilir telefon, bu nedenle App Gallery uygulama marketini temel alıyor.

Ekran deliğinde 10,7 megapiksellik selfie kamerası yer alan, yan tarafında ise 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameralarının bir araya geldiği Mate Xs 2 için normalde üç farklı depolama / RAM versiyonu sunuluyor.

Huawei Mate Xs 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More