Katlanabilir telefon Honor Magic V için yeni bir görsel geldiHonor Magic V

Markasının ilk katlanabilir telefonu olacak iddialı model Honor Magic V için resmi tasarım paylaşımları sürüyor.

Bir yıldır Huawei’den ayrı olarak faaliyet gösteren Honor’un ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V, biliyorsunuz resmi olarak 10 Ocak tarihinde tanıtılacak. Pazarda Galaxy Z Fold3, Mi Mix Fold ve Find N modellerinin karşısına çıkacak telefon, yatay katlanabilir yapıyı benimsiyor ve yeni yayınlanan yukarıdaki görsel de bunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu görsel ile turuncu renginin hazırlandığı da görülen telefon, fotoğraftan anlayabileceğiniz üzere arkasında büyük bir ikinci ekran taşıyor.

Gücünü yeni nesil Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak Magic V, kutusundan Android 12 ile çıkacak ve 66W hızlı şarj desteği sunacak. Arkasındaki ana kamera 50 megapiksel çözünürlükte olacak bilgisi resmi olarak verilen telefon, iki farklı selfie kamerası taşıyor. Bu selfie kameralarından birisi dış ekrandaki ekran deliğinde, diğeri ise katlanabilir yapılı ana ekrandaki ekran deliğinde olacak. Bu ekranlardan dıştakinde 90 Hz, içtekinde ise 120 Hz yenileme hızı sunulacak.

Honor Magic V modelinin Türkiye’de satılması olası ancak henüz kesin değil. Potansiyel yüksek fiyattan dolayı firma bu telefonu Türkiye pazarına dahil etmeyebilir. Ancak Honor’un diğer akıllı telefonları 2022 içerisinde Türkiye’de satışta olacak. Yeni modellerinde Android lisansı olduğundan dikkat çeker halen gelen Honor, Türkiye’de ve global pazarda büyümeyi sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More