Katlanabilir iPhone modeli ve iMac Pro için yeni tarihler geldiLOG Katlanabilir iPhone Konsepti

Sağlam bir kaynak bugün açıklamalarda bulundu. Bunun üstüne katlanabilir iPhone için yeni tarih geldi, iMac Pro detayları çıktı.

Ekran teknolojileri konusunda pazarın en önemli ve sağlam isimlerinden Ross Young’a göre merak edilen katlanabilir iPhone modeli 2023’ten önce kesinlikle karşımıza çıkmayacak. Hatta model için en gerçekçi tarih 2024 gibi görünüyor. Apple henüz bu alana girmekte acele etmiyor ve bu da mevcut katlanabilir modellerin eksi yanları göz önüne alındığı zaman mantıklı görünüyor.

Henüz hakkında bundan başka bilginin olmadığı telefon modeli, çıktığında pazarın teknik ve yazılımsal olarak en olgun seçeneklerinden olabilir. Bu arada telefonun uzakta olması Apple’un model üzerinde çalışmadığı anlamına gelmesin. Uzun süredir Apple’un ilk katlanabilir telefonu için LG Display ve Samsung Display gibi firmalardan örnek ekran temin ettiği biliniyor.

Şu an katlanabilir telefon pazarının hakimi konumunda Samsung yer alıyor. Alanda ayrıca Huawei, Motorola ve Xiaomi gibi isimler de bulunuyor. Bu isimler arasına yarın OPPO da Find N ile dahil olacak.

Katlanabilir iPhone yanında iMac Pro için de yeni bilgiler var

Daha önce 2022 ilk yarısı içerisinde gelecek denilen iMac Pro, Ross Young’un açıklamasına göre 2022’nin bahar aylarında satışta olacak. Yeni model ne sunacak? Daha önce gelen bilgilere göre hepsi bir arada bilgisayar yeni MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynağa göre modelde 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More