Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni nesil tasarım!

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 14 modellerinin ekranı için beklenen çentik değişikliği hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı.


Apple, önümüzdeki ay yeni iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak herkesin gözü Eylül ayında piyasaya çıkacak olan iPhone 14 modellerinde. Zira şirketin iPhone X ile hayatımıza soktuğu Face ID ve ekrandaki çentiğin ortadan kalkması bekleniyor. Ancak iPhone 14 ekranı beklentilerini tam olarak karşılamayabilir.

iPhone 14 modellerinin kamera deliği beklenenden daha büyük olabilir.

Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni iPhone 14 ailesinde Pro modelleri ile diğerleri arasındaki fark giderek açılacak. Ortaya çıkan sızıntılar ilk olarak 120 Hz ekran yenileme hızına sahip ProMotion ekranların yalnızca Pro modellerinde olacağını söyledi.

Sonrasında ise bu yıl mini bir model görmeyeceğimiz, onun yerine 14 Max adlı yeni bir cihazın seriye katılacağı iddia edildi. Bu nedenle mini olarak bildiğimiz cihazların 2023 yılında tanıtılması beklenen 4. nesil SE modellerine evrileceği söyleniyor.

Ama belki de kullanıcıları en çok etkileyecek olan fark çentik olacak. Ortaya çıkan ilk haber, şirketin yeni iPhone 14 serisindeki tüm cihazlarda çentiği kaldıracağı ve bunun yerine delikli ekran teknolojisine geçerek ön kamerayı FaceID sensörleriyle ekranın bir parçası haline getireceği iddia edildi.

Ekran üreticisinin yeterli imkanı olmadığı, bu nedenle iPhone 14 ve 14 Max’in iPhone 13’ün çentikli ekranını kullanacağı, 14 Pro ve 14 Pro Max‘in ise delikli ekrana geçeceği söylendi. Bu nedenle, bu iddia aslında ProMotion sorununu destekledi.

Read More

Yorum yapın