Kara kara düşündürüyor; Dacia Spring Electric için Türkiye fiyatları şimdiden çıkmazdaDacia Spring Electric

Almanya’da iki farklı versiyonla satışa sunulan Dacia Spring Electric, kur etkisiyle şimdiden vergiler hariç 340 bin TL’lik seviyeye geldi.

Türk Lirası’nda yaşanan olağanüstü değer kaybı otomobil fiyatlarında da aynı etkide olağanüstü tablolar olarak karşımıza çıkıyor. Güncel pazarda 200 bin TL’nin altında sıfır kilometre araç kalmazken, A segmentindeki mini modellerin bile 250 bin TL’den başladığını görebiliyoruz. Ülkedeki en önemli sektörlerden birisindeki bu durum, satış ve pazar beklentilerinin de geriye çekilmesine neden oluyor. Bu durum 2022 yılında merakla beklediğimiz araçlara olan erişimi de şüphesiz fazlasıyla etkileyecek. Avrupa’nın segmentindeki en ucuzlarından birisi olarak yola çıkacak Dacia Spring Electric de Türkiye’de alım gücünün nasıl düştüğünü ortaya koyacak. Almanya’da 20.490 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulan aile güncel kurlar doğrultusunda vergisiz olarak yaklaşık 340 bin TL’den Türkiye’ye giriş yapacak. Bir üst versiyon içinse bu vergisiz değer 364 bin TL olarak karşımıza çıkmakta. Tablonun bu şekilde gitmesiyle rakamların daha da yukarıya taşınabileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

Dacia Spring Electric

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Spring Electric fiyat/performans nitelikleriyle ödüllendirildi

Kısa sürede 43 bin adedin üzerinde sipariş alan Spring Electric, yükselen elektrikli ulaşım trendini ulaşılabilir kılmasından ötürü kısa süre önce ödüllendirildi. AUTOBEST Jürisi tarafından “2022 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil” ödülüne layık görülen Dacia Spring, açık ara en iyi ve en uygun fiyatlı otomobil olarak nitelendiriliyor. 2022 içerisinde Türkiye satışlarına başlanacak olan modelin Avrupa’daki erişilebilirlik derecesinin iç pazarımıza yansımasını da merakla bekliyoruz. Kompakt SUV niteliklerinin yanında 305 km’ye varan şehir içi menzil (Karma tüketimde 230 km) sunabilen model, markasının temel gereksinimleri karşılama felsefesini bu segmentte temsil eden ilk isim olacak. Modelle ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Read More