İşte karşınızda resmi görselleriyle Samsung Galaxy Tab S8 serisi

Gelişmiş Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisinin resmi basın görselleri Evan Blass tarafından paylaşıldı. Bu konuda sürpriz kalmadı.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi halen bilmeyenler için kod adlarıyla Basquiat 1, Basquiat 2 ve Basquiat 3 modellerinden oluşuyor. Bu modeller pazara Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra isimleriyle çıkarılacak.

Modelleri bugün gündeme getiren ise resmi basın görselleri oldu. Aslında tabletlerin daha önce taslak tasarımları ortaya çıkmıştı ancak onlar bilgisayar ortamında sızdırılan CAD dosyaları üzerinden hazırlanmıştı.

Resmi görseller ise daha önce gördüklerimiz doğrulamış oldu. Ortak olarak iPad Pro benzeri standart tasarımlara sahip olan ürünlerden en çok dikkat çeken Galaxy Tab S8 Ultra oluyor. Çünkü bu modelde bir ekran çentiği yer alıyor. Apple’ın çentik kullanmasıyla çok dalga geçen Samsung, bu konuya artık kayıtsız kalamamış durumda.

Bu çentik sayesinde çerçeveleri çok ince hale gelen Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, çentikte iki farklı kamera taşıyor.

Samsung Galaxy Tab S8, S8 Plus, and S8 Ultra. pic.twitter.com/tQZNW30Dn1

— Ev (@evleaks) December 6, 2021

Samsung Galaxy Tab S8 serisi için bilinen teknik detaylar şöyle

Galaxy Tab S8, aktarıldığı kadarıyla 11 inç 120 Hz LCD ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 8.000 mAh pil taşıyor ve 8 GB RAM ile geliyor. Bu modelde 128 GB ile 256 GB depolama sunulacak bilgisi veriliyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor.

Galaxy Tab S8 Plus, aktarıldığı kadarıyla 12,4 inç 120 Hz OLED ekrana sahip, 45W hızlı şarj destekli 10.090 mAh pil taşıyor ve 8 / 12 GB RAM ile geliyor. Bu tablet için de 128 GB ile 512 GB depolama sunuluyor.

Önünde 8 megapiksel kamera yer alan Galaxy Tab S8 Plus, arkasında ise 13 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere çiftli kamera taşıyor. Bu tabletin kutudan Android 12 temelli One UI 4.0 ile çıkacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Tab S8 Ultra, 14,6 inç 2960×1848 piksel 120 Hz OLED ekrana sahip olacak. Sağlam bir kaynağa göre tablet yüksek ihtimalle 45W hızlı şarj destekli 11.500 mAh pil taşıyor.

Önünde yukarıda da dediğimiz gibi 8 megapiksel + 5 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere çiftli kamera yer alan Galaxy Tab S8 Ultra , arkasında 13 megapiksel + 5 megapiksel kameraları bir araya getiriyor.

AKG imzalı dörtlü hoparlör sistemi taşıyan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, parmak izi sensörünü ise ekranına entegre ediyor. Kaynaklara göre Basquiat 1’in parmak izi sensörü yanda, Basquiat 2’nin ise Basquiat 3 gibi ekranın altında bulunuyor.

Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinde yukarıda da dediğimiz gibi 45W hızlı şarj desteği bulunuyor ve Samsung Galaxy Tab S8 serisi için başlangıç fiyatları modele göre 740 dolar, 1.120 dolar ve 1.320 dolar seviyesinde yer alıyor.

Donanımsal olarak çok iyi durumda olan modelleri iPad’leri geçme ihtimali ise pek bulunmuyor. Android tabletlerin en büyük eksiği uzun yıllardır donanım değil yazılım tarafında yer alıyor yorumları yapılıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More