İşte 2021’in En Çok Aranan Otomobil Markaları!

Otomobil

Gerek fiyatları gerekse performanslarıyla insanların gönlünde taht kurmayı başarabilen 2021’in enleri otomobillerini sizler için derledik.

Güvenilirlik ve satış listeleri söz konusu olduğunda, Toyota her zaman ilk sırayı almaya yabancı bir firma değil. Ancak yakın tarihli bir ankete göre Japon firma aynı zamanda 2021’in en çok aranan otomobil markası.

Fiyat karşılaştırma sitesi comparethemarket.com, 154 ülke için Google Trends verilerini analiz ederek en çok aranan otomobil markalarının bir listesini derledi. Analiz edilen ülkelerin 47’sinde Toyota birinci çıktı. Avustralya, Rusya ve Japonya bu ülkeler arasındadır.

Marka dünya çapında çok popüler olsa da GR YarisGR86 ve Land Cruiser LC300‘ün ortaya çıkması kesinlikle dünya çapındaki meraklıların ilgisini çekecek ve Tokyo merkezli markaya daha büyük ilgi gösterecek.

Toyota, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok aranan otomobil markası değildi, ancak Ford zirvedeydi. Kanada’da da arama sonuçlarına hâkim oldu. Toyota RAV4 2021 yılında satılan 407.739 adet ile geçen yıl ABD’de en başarılı olan kamyondu.

Read More

Yorum yapın