iPhone’unuzu veya iPad’inizi satmadan önce yapılması gerekenleriPhone'unuzu satmadan yapilması gerekenler

iPhone telefonlarınızı satmadan önce yapılması gerekenleri paylaşmak istiyoruz. iPhone’nunuzu satmadan önce bilgilerinizi yeni cihazınıza aktarmalı ve ardından kişisel bilgilerinizi eski cihazınızdan kaldırmalısınız.

iCloud hesabınıza Apple Kimliğinizle giriş yaptıysanız fotoğraflarınızı, kişilerinizi, takvimlerinizi, belgelerinizi, veya diğer iCloud bilgilerinizi elle silmemeniz gerekiyor İçerikler elle silinmesi durumunda iCloud sunucularından ve iCloud’a giriş yapan tüm cihazlarınızdan siliniyor.

iPhone telefonunuzda kullandığınız bir Apple Watch’unuz varsa Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırın ve cihazınızı yedekleyin.

  • iCloud, iTunes ve App Store’dan çıkış yapın.
  • iOS 10.3 veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar – [adınız] öğesine dokunun. Ekranı aşağı kaydırın ve Çıkış Yap’a dokunun. Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Kapat’a dokunun.
  • iOS 10.2 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar- iCloud – Çıkış Yap’a dokunun. Çıkış Yap’a tekrar dokunun, ardından [Cihazımdan] Sil’e dokunup Apple Kimliğinizin parolasını girin. Ardından Ayarlar – iTunes ve App Store – Apple Kimliği – Çıkış Yap’a gidin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone telefonlarınızı satmadan önceden aşağıdaki adımları takip edin

  • Apple markalı olmayan bir telefona geçiş yapıyorsanız iMessage kaydını silin.
  • Ayarlar’a dönüp Genel – Aktar veya [Cihazı] Sıfırla – Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’e dokunun. [Cihazımı] Bul’u açtıysanız Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz gerekebilir. Cihazınızda eSIM kullanılıyorsa sorulduğunda cihazınızı ve eSIM profilini silme seçeneğini belirleyin.
  • Aygıtınızın parolası veya Sınırlamalar parolası sorulursa parolayı girin. Ardından [Cihazı] Sil’e dokunun.

Eski iPhone’lardaki verileri yeni iPhone’lara nasıl aktarılacağını merak ediyorsanız buraya tıklayarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde hem iPhone hem de Android kullanıcıları için faydalı ipuçları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More