‘iPhone’umu Bul’ özelliği bir kadının hayatını kurtardı!


Geçtiğimiz vakitlerde Apple Watch Series 8 modelinin trafik kazası geçiren bir kişinin hayatını kurtardığına dair haberi duymuştuk. Şimdi ise yeni bir hayat kurtarma hikayesi iPhone’ların sahip olduğu ‘iPhone’umu Bul‘ özelliği sayesinde ortaya çıktı.

iPhone kullanıcısı olan bir kadın, yolda seyir halindeyken trafik kazası yaşadı. Zavallı kadın, kazanın etkisiyle yoldan çıkarak arabasıyla 60 metrelik uçuruma yuvarlandı. Ancak sahip olduğu iPhone, onun hayatını kurtarmasına yardımcı oldu.

Apple teknolojileri hayat kurtarmaya devam ediyor

Uçurumda mahsur kalan kadının ailesi, kızlarının uzun süre gelmemesi durumundan endişelendiler. Daha sonra ‘iPhone’umu Bul‘ özelliği ile kızlarının konumunu öğrenmeye çalıştılar.

iPhone'umu bul hayat kurtardı Apple

Bu esnada aile, kızlarının yolun kenarında olduğu gördü. Aile derhal yetkililerden yardım istedi. Hızla olay yerine ulaşan acil durum ekipleri, mahsur kalan kadını kurtarma operasyonuna başladı.

Ağır yaralı bir şekilde geceyi aracında geçiren kadın, Kaliforniya eyaletine bağlı olan San Bernardino İlçe İtfaiyesinin büyük çabalarıyla kurtuldu. Daha sonra ise kadın, hastaneye kaldırıldı. 

iPhone'umu bul hayat kurtardı

Eğer kadının konumu tespit edilmeseydi, onu biri gerçekte fark edene kadar yardıma erişemeyebilirdi. Neyse ki korkulan olmadı ve Apple’ın teknolojileri sayesinde kadın kurtulmuş oldu. 

iPhone’umu Bul‘ özelliğinin her iPhone modelinde yer aldığını da hatırlatalım. Bu özellikle iPhone’unuzu kaybettiğinizde son konumunu görebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefondan ses de çıkartabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak için Apple’ın resmi sitesinden Bul özelliğine erişmeniz yeterli.

Read More

Yorum yapın