iPhone’u Sil bilgisayara bağlanmadan Nasıl Yapılır!


İOS 15.2 güncellemesi ile iOS artık kilitli bir iOS cihazını bilgisayara bağlamadan silme ve sıfırlama özelliğine sahip oldu. Kilitli bir Apple iPhone veya iPad’i, iOS 15.2’den önce sıfırlamak için önce bir Mac veya PC’ye bağlamanız gerekiyordu.

Cihazı bağladıktan sonra kurtarma moduna almak zorunda kalıyordunuz. Bundan sonra, bilgisayarınızı kullanarak kilitli aygıtı güncellemeniz veya sıfırlamanız ve ardından aygıtınızı yeniden ayarlamanız gerekiyordu.

Bilgisayara Bağlanmadan iPhone Sil Nasıl Yapılır?

Apple iOS 15.2 güncellemesi ile kilitli bir iOS cihazı için kurtarma işlemini basitleştirdi. Kilitli Apple cihazı iOS 15.2 çalıştırıyorsa, sıfırlamak için yalnızca etkin bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Aşağıdaki yönlendirmeleri izleyin;

  • *Telefonunuzun kilidini şifrenizle açmak için birkaç başarısız girişimden sonra, iOS 15.2 ile sunulan yeni “iPhone’u Sil” seçeneği ekranın altında görünecektir.
  • *Telefonunuzu sıfırlamak istediğinizi onaylamak için üzerine dokunun.
  • *Hesabınızdan çıkış yapmak için Apple Kimliği parolanızı girin.
  • *Telefonu sil sekmesi ile yeniden silin.
  • *Bundan sonra, cihaz kendini sıfırlar, tüm verileri siler ve yeniden başlatır.
  • *Verilerinizi bir yedekten geri yüklemek ve yeni bir parola ayarlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Böylece iOS 15.2 ile Apple, kilitli bir cihazın kurtarılmasını kolaylaştırdı. Ancak cihazın internet bağlantısı yoksa veya iOS 15.2 çalıştırmıyorsa, bunun yerine eski yöntemi kullanmanız gerekecek.

Read More

Yorum yapın