iPhone’larda ileri düzey kamera ayarlarını değiştirme [Nasıl yapılır?]iPhone 13 Pro Max

iPhone‘ların kamerası bilindiği üzere çoğu profesyonel fotoğrafçı tarafından da tercih ediliyor. Renk doğruluğu ve sunduğu başarılı performansla beğeni toplayan iPhone’larda ileri düzey kamera ayarlarını değiştirmek mümkün.

iPhone Xs, iPhone XR ve daha yeni bir iPhone kullanıcısı iseniz, daha hızlı çekime öncelik ver ayarı görüntülerin nasıl işleneceğini değiştiriyor. Bu da deklanşör tuşuna hızlı bir şekilde dokunulduğunda daha fazla fotoğraf çekilmesini sağlıyor. Daha hızlı çekime öncelik ver ayarının saptanmış olarak açık olduğunu söyleyelim. Daha hızlı çekime öncelik veri kapatmak için Ayarlar-Kamera bölümüne gidin, sonra daha hızlı çekime öncelik ver’i kapatın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahne algılamayı kapatma ve açma

iPhone 12 modellerinde ve daha yenisinde, Sahne algılama ayarı neyin fotoğrafını çektiğinizi belirleyip sahnenin en kaliteli yanlarını ortaya çıkarmak için özel bir görünüm uygulayabilir.

Sahne Algılama saptanmış olarak açıktır. Sahne algılamayı kapatmak için Ayarlar> Kamera bölümüne gidin, sonra Sahne algılamayı kapatın.

Lens düzeltmeyi kapatma ve açma

iPhone 12 modellerinde ve daha yenisinde lens düzeltme ayarı, ön kamera veya ultra geniş kamerayla çekilen fotoğrafları daha doğal sonuçlar elde etmek amacıyla ayarlıyor.

Lens düzeltme saptanmış olarak açıktır. Lens düzeltmeyi kapatmak için Ayarlar-Kamera bölümüne gidin, sonra lens düzeltmeyi kapatın.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More