iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak! Samsung, Xiaomi hepsini unutun!

Apple Türkiye pazarını yerinden sallayacak bir hamle için hazırlanıyor. İddialara göre Mart ayında tanıtılması beklenen iPhone SE3 Türkiye fiyatı 5000 TL olacak. İşte detaylar.


Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet söz konusu. Fakat bu rekabet, Türkiye’de farklı bir boyuta ulaşmış durumda. Çünkü ülkemizdeki akıllı telefon fiyatları Avrupa ortalamasının hayli üzerinde.

Hal böyle olunca, markaların da Türkiye pazarına karşı yaklaşımı farklı oluyor. Neden? Çünkü Türkiye pazarında güçlü ve pahalı telefonlardan ziyade, ucuz ve tatmin edici seviyedeki telefonlar talep görüyor.

Bu ihtiyaca cevap veren markalar da pazar payını arttırarak zirveye yerleşiyorlar. Şu anda bu bağlamda Türkiye pazarındaki lider markanın Xiaomi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Oppo da son dönemde gücünü önemli ölçüde arttırdı. Peki ya Apple?

Eğri oturup, doğru konuşmamız gerekirse, Apple’ın en büyük dezavantajı fiyatları diyebiliriz. Hali hazırda Apple 5000 TL bandına güncel tasarım çizgisine sahip en az iki kameralı bir iPhone modeli satsa, bir anda piyasadaki dengeleri alt üst ederdi.

Read More

Yorum yapın