iPhone rakibi Nothing Phone nihayet piyasaya sürüldü! İşte fiyatı


Aylarca süren beklemeden sonra, Nothing nihayet Nothing Phone adlı ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Öyleyse tüm özelliklerine ve özelliklerine ayrıntılı olarak bir göz atalım.

Tasarımla başlayacak olursak, telefon iyasadaki diğer akıllı telefonlardan oldukça benzersiz. Şirket, bu cihazı, akıllı telefonun içindeki donanımın oyuklarını ve ana hatlarını ortaya çıkaran şeffaf bir arka kapağa sahip hale getirdi. Akıllı telefonun en benzersiz özelliklerinden biri olan LED ışıklarıyla karşımıza çıkan, cihazın sol üst köşesinde temiz görünümlü bir kamera çıkıntısı mevcut. Nothing Phone (1), 900’den fazla LED’den oluşan bir Glyph arayüzü ile birlikte geliyor.

iPhone rakibi Nothing Phone nihayet piyasaya sürüldü! İşte fiyatı

Bu, temelde bir bildirim aldığınızı bildirmekten daha fazlasını yapabilen çok amaçlı bir bildirim ışığı. Telefonunuzu şarj ederken ilerleme çubuğu işlevi görebilir, bir cihazın kablosuz olarak ters şarj edildiğini gösterebilir ve ayrıca telefonunuz sessiz ve yüzü aşağı dönükken sizi kimin aradığını size bildirebilir. Ek olarak, farklı uygulamalarla uyumlu özel bildirim ışığı düzenlerine de sahip. Bunun dışında cihaz, birinci sınıf bir his veren düz alüminyum kenarlara sahip.

Cihazın ön tarafında, 120 Hz yenileme hızı sunan 6,55 inç OLED Full HD+ AMOLED ekran bulunuyor. 500 nit tipik parlaklığa, 1.200 nit tepe parlaklığa, HDR10+ desteğine ve 10 bit renge sahip. Ekranın sol üst köşesinde ön kamera için bir delik bulunuyor ve Corning Gorilla Glass 5 korumasına ve ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne sahip. Ekranın etrafında dönen çerçeveler bile ekrana birinci sınıf bir görünüm kazandırıyor.

Cihaz, Adreno 642L GPU ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 778G+ yonga setine ev sahipliği yapıyor. 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı ile yapılandırılmış olarak geliyor. Cİhaz 4.500 mAh pil kullanıyor ve 33W hızlı şarj desteği ile eşleşmiş. Fiyatlar ise bu şekilde:

Birleşik Krallık

8GB + 128GB – 399 £
8GB + 256GB – 449 £
12GB + 256GB – 499 £

Cihaz ilk kez 16 Temmuz’da Kiosk, Covent Garden’da satın alınabilecek. Ardından telefon 18 Temmuz’da ortak perakende mağazalarına ulaşacak. Şirket, akıllı telefonun Avrupa, Asya vb. diğer bölgelerdeki fiyatını ve kullanılabilirliğini henüz açıklamadı. 

Read More

Yorum yapın