iPhone kullanıcılarının merakla bekledikleri iOS 16 çıkış tarihi belli oldu


Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Apple için dün son derece önemli bir gündü. Dev şirket, dün gerçekleştirdiği lansmanda iPhone 14 serisinden akıllı saat modellerine kadar pek çok yeni cihazın örtüsünü kaldırırken, teknoloji meraklıları da unutulmaz bir gece yaşamış oldu.

Ancak bu güzel deneyimin Apple’dan gelen zam haberiyle biraz tatsızlaştığını da söylememiz gerekiyor. Aslında teknoloji dünyasında hakim olan görüş, Amerikalı teknoloji devinin iPhone 14 serisinin çıkış fiyatlarında, iPhone 13’e göre 100 dolarlık bir zam yapmasıydı. Buna göre geçtiğimiz yıl 799 dolardan satışa sunulan iPhone 13’den sonra, iPhone 14 modelinin 899 dolarla karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak hiç de öyle olmadı ve iPhone 14’ün de 799 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı duyuruldu.

iPhone kullanıcılarının merakla bekledikleri iOS 16 çıkış tarihi belli oldu

Öte yandan benzer bir durumun bizim yani ülkemizin için de yaşandığını söylemek isterdik ancak maalesef öyle olmadı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre tüm iPhone modellerinde en az %20 oranında zam yapıldı. İşte bu tatsız haberlerin ardından en azından elinizdeki iPhone modelinin albenisini arttırmak için iOS 16 sürümünü merakla bekliyorsanız, sizlere güzel bir haberimiz var.

Apple, çok önemli yenilik ve gelişimlere sahip olan iOS işletim sisteminin son sürümünü yani iOS 16’yı, 12 Eylül’den itibaren resmen kullanıma sunacağını duyurdu. Bu nedenle eğer iPhone 8 veya daha üstü bir modele sahipseniz 13 Eylül sabahına yeni iOS sürümünüzle uyanabilirsiniz.

Read More

Yorum yapın