iPhone kullananlar iOS’ten soğudu! Böyle güncelleme mi olur?


Akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk isim tabi ki iPhone modelleri oluyor. Her ne kadar bu durumun birçok sebebi olsa da, akla gelen en önemli neden iOS gibi iPhone’a özel ve stabil bir işletim sistemine sahip olmasıdır. Ancak son zamanlarda yaşanan aksaklıklar, iOS işletim sistemine duyulan güvenin sarsılmasına neden oluyor.

Bilindiği gibi Amerikalı teknoloji devi, yılın ortalarına doğru duyurduğu iOS 16 işletim sistemini Eylül ayı itibariyle kullanıma sunmuş, ancak birbirinden can sıkıcı hataların baş göstermesi üzerine elini çabuk tutarak birkaç hafta önce bu sürümdeki hataların giderilmesini amaçlayan iOS 16.1 versiyonunu iPhone kullanıcıları için servis etmişti.

iPhone kullananlar iOS’ten soğudu! Böyle güncelleme mi olur?

Her ne kadar gerçekten de yeni sürüm bir önceki versiyonda bulunan hataların birçoğuna çare olmuş olsa da, bu defa da farklı hataların ortaya çıkmış olması, iPhone 13 ve iPhone 14 kullanıcılarını iyice bezdirdi. Gelen son bilgilere göre bu defa hatalar iki temel başlık altında toplanıyor.

Yeni sürüme terfi eden telefonların birçoğunda donma ve kasma gibi çok can sıkıcı bir sorun belirirken, bazı kullanıcıların ekranları ise baştan sona yeşil bir ekranla kaplanabiliyor. Her iki sorunun da tek çaresi olarak telefonu yeniden başlatmak gerekiyorken, benzer şikayetlerin Twitter üzerinden çığ gibi yükseldiği de gözlerden kaçmadı. Ancak şu ana kadar Apple’ın bu sorunlara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Read More

Yorum yapın