iPhone kullananlar! Bu ipuçlarını mutlaka dikkate alın!

Apple iOS yazılımı, telefonunuzdaki dağınıklığı gidermenize ve cihaza erişim kolaylığını artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç iPhone kullanımı ipuçları…


Avucunuzun içindeki cihaza olan bağımlılık arttıkça, hayatın çeşitli yönleri iPhone’unuzun Kilit Ekranında ve Ana Ekranında bir yer tutar. Apple iOS yazılımı, telefonunuzdaki dağınıklığı gidermenize ve cihaza erişim kolaylığını artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç iPhone hackine sahiptir.

Bu yazıda Apple iPhone 13′ün ekran alanına odaklanacağız. Cihazı daha üretken ve eğlenceli hale getirmek için size bazı kolay tüyolar anlatacağız. İşte iPhone’unuzu benzersiz ve kullanıcı dostu hale getirmek için beş ipucu.

Ana Ekran ve Kilit Ekranı için farklı duvar kağıtları kullanın

Kilit ekranı ve Ana ekran için farklı duvar kağıdı kullanabilirsiniz . Bu, kilit ekranında bir resmi vurgulamanıza izin verecektir. Birçok renkli uygulama simgesi tarafından görsel olarak müdahale edilmeden.

Ana Ekran için siyah veya siyaha yakın bir arka plan seçebilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlara, ardından Duvar Kağıdına gidin ve Yeni Duvar Kağıdı Seç’i seçin. Kilit Ekranı’nı ayarlamak için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Ana ekranınızın dağınıklığını gidermek için klasörler oluşturun

iOS varsayılan olarak birden fazla Ana ekrana yayılmış uygulama simgelerine sahip olduğundan , Ana ekranınızın dağınıklığını gidermek ve uygulamaları düzenlemek için Klasörler oluşturabilirsiniz . Bir uygulama simgesini seçip diğerinin üzerine sürükleyerek bir klasör oluşturabilirsiniz. Klasör otomatik olarak görünecektir. seçin ve adı düzenleyin. Örneğin. Swiggy, Zomato gibi tüm Yemek dağıtım uygulamalarını Yemek Klasörüne ekleyebilirsiniz.

Uygulama Kitaplığını Kullan

Çok sayıda uygulamanız varsa, iOS‘un Uygulama Kitaplığı özelliğini kullanın. Ana ekranlarınızı ikiye sınırlayabilir ve ikincisini en çok kullanılan uygulamalarla doldurabilirsiniz, geri kalan silmek istemediğiniz uygulamalar ise Uygulama Kitaplığı’na yerleştirilebilir.

iOS Ana ekranlarınızı daha az karmaşık ve yönetimi daha kolay hale getirecek.

Read More

Yorum yapın