iPhone 14 ve 14 Plus’ın arka camları çıkarılabilir yapıdaiPhone 14

iPhone 14’lerin alt seviye modelleri iPhone 14 ve 14 Plus için arka camın çıkarılabilir olduğu ortaya çıktı.

Yapılan incelemelere göre iPhone 14 ve 14 Plus’ın arkasındaki cam, daha kolay bir tamir süreci için çıkarılabiliyor. Bu sayede arka cam kırıldığı zaman değiştirmek için ekranın çıkarılmasına, yani işlerin daha karmaşık hale getirilmesine gerek kalmıyor. Telefonun içine arka cam çıkarıldıktan sonra rahatlıkla ulaşılabiliyor. Bu açıdan güzel bir adım atan Apple, aynı detayı yüksek ihtimalle 14 Pro ve 14 Pro Max için sunmuyor ancak henüz bu konuda bir doğrulama gelmiyor.

14 ve 14 Plus’ın bu yapısı, yüksek ihtimalle telefonlar için büyük bir üçüncü parti arka cam pazarı oluşturacak. Büyük olasılıkla telefonlar için yakında çok sayıda ilginç tasarımlara sahip arka cam seçenekleri satılmaya başlanacak.

The iPhone 14 and iPhone 14 Plus need to be disassembled from the back cover. No need to dismantle the screen. Be careful not to break it. pic.twitter.com/DSRw2H8PV3

— DuanRui (@duanrui1205) September 15, 2022

Telefonlar hakkında genel olarak Apple’dan şu açıklamalar geliyor: “Müşterilerimiz iPhone’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile diğer tüm iPhone’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi fotoğraflarını ve videolarını çekmelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı sıra Hep Açık ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok ihtiyaç duydukları anda yardımcı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve etkili A16 Bionic çip ve tüm gün süren pil ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Müşterilerimiz her gün tüm işleri için iPhone’a güveniyor. iPhone 14 ve 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve önemli güvenlik özellikleri geliyor. 14 Plus’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette gezinirken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerine şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir gelişme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve pil ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic çipin inanılmaz performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone’u her zamankinden daha vazgeçilmez hale getiriyor.”  

iPhone 14 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Read More