iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max için net şematikler sızdırıldı

Teknoloji devi Apple, yaz sonunda iPhone 14 ailesiyle karşımıza çıkacak ve bu aile için tasarımsal sızıntılar aktif olarak sürüyor.

Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde karşımıza 6,1 inç OLED ekranlı iPhone 14, 6,7 inç OLED ekranlı 14 Max, 6,1 inç 120 Hz OLED ekranlı 14 Pro ve 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip 14 Pro Max modelleri çıkacak. İşte bu telefonlar için bugün yukarıda gördüğünüz şematikler yayınlandı. Bunlar ile beraber telefonların genel gövde yapısı açısından pek bir sürpriz kalmadı. Çentiğin yerine çiftli ekran deliği üzerine kurulan telefonlar, genel olarak iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max ile benzer ölçülere sahipler ancak farklar yok da değil. Yeni telefonların arka kamera modülleri bu şematiklere göre biraz daha kalın tasarlanıyor. Bu artışın arkasında yüksek ihtimalle daha iyi optikler ya da büyütülen sensörler yer alıyor. Bu elbette iyiye işaret ediyor.

Henüz bu şematiklerin iPhone 14 ve 14 Max versiyonları ortaya çıkmış değil. Ancak onlar için de büyük bir sürpriz beklenmiyor. 14 ve 14 Max, “Pro” versiyonlardan farklı olarak çentikli tasarımı benimsiyor.

Sağlam kaynaklara göre Apple, iPhone 14 ailesi ile üst seviyede çift işlemcili dönemi başlatacak. Buna göre seride iki farklı işlemci bulunacak. Şirket şimdiye kadar üst seviyeye konumlandırdığı her iPhone’a aynı işlemciyi koymayı tercih etti. Yani üst seviye iPhone’lar her zaman aynı işlemci üzerine kuruldu, bu sayede benzer performansı sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göreyse bu durum 2022 sonunda değişecek. Kaynağa göre 14 ve 14 Max modellerinde A15 Bionic işlemci tercih edilecek. 14 Pro ve 14 Pro Max’te ise daha güçlü yeni nesil A16 Bionic işlemciye yer verilecek. 2022’nin iPhone’larında Pro ile normal arasında farklı ciddi şekilde artacak.

iPhone 14 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More