iPhone 14 Pro tüm hatlarıyla sızdırıldı


iPhone 14 serisinin ne zaman tanıtılacağı oldukça uzun bir süredir merak konusuydu. Bu tarihe ilişkin bugüne kadar birçok iddia ortaya atılırken, internet aleminde en kabul gören tarih 13 Eylül olarak düşünülüyordu. Nitekim birçok büyük internet sitesi tarafından yapılan haberlerde de, telefonun beklenen tanıtım tarihinin 13 Eylül olacağı söylenmekteydi. Ancak önce Mark Gurman tarafından açıklanan daha sonra da Apple tarafından doğrulanan bilgiye göre, yeni iPhone modellerini görebilmek için 13 Eylül’e kadar beklememiz gerekmeyecek çünkü Amerikalı teknoloji devi bu cihazlarını 7 Eylül’de resmen tanıtacak.

iPhone 14 Pro tüm hatlarıyla sızdırıldı

Peki ama Apple neden bu tarihi açıklamak için neredeyse son haftaya kadar bekledi? Cevabı oldukça basit, iPhone 13 satışlarına mümkün olduğunca az zarar vermek için. Çünkü çok önceden açıklanan bir tarih, iPhone 13 alıcılarını psikolojik bir bekleme moduna alabilir. Ancak artık iPhone 14 serisinin ne zaman tanıtılacağı tam olarak biliniyor. Bununla birlikte yine de seriye ait sızıntıların gelmeye devam etmesi gayet normal.

iPhone 14 Pro tüm hatlarıyla sızdırıldı - Resim : 1

Bugün ünlü teknoloji platformu Weibo tarafından servis edilen görüntülerde beş farklı iPhone 14 Pro modeli görülüyor. Daha doğrusu görülen beş farklı telefonun iPhone 14 Pro olduğu iddia ediliyor. Açıkçası söz konusu görselde yer alan cihazlar, görünüm itibariyle bugüne kadar sızdırılan bilgilerle birebir uyumlu. Ancak yine de altın, gümüş, grafit, mavi ve mor renk seçeneklerine sahip olduğu görülen iPhone 14 Pro modellerinin bir tür usta işi konsept model ürünü olabileceği de unutulmamalı.

Read More

Yorum yapın