iPhone 14 Pro modelleri ile “her zaman açık ekran” sunulabiliriPhone 14 Pro LOG Tasarım

Apple’ın yaz sonunda karşımıza çıkaracağı iPhone 14 ailesi hakkında sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer yine ekranlar gündemde.

Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde karşımıza 6,1 inç OLED ekranlı iPhone 14, 6,7 inç OLED ekranlı 14 Max, 6,1 inç 120 Hz OLED ekranlı iPhone 14 Pro ve 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip 14 Pro Max modelleri çıkacak. İşte bu modeller için konuşan ekran konusunda sağlam kaynak Ross Young, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerindeki ekranın 1 Hz yenileme hızına inebileceğini düşünüyor. 13 Pro ve 13 Pro Max’in ekranları 120 – 10 Hz arasında çalışıyor ve her zaman açık ekran sunulmuyor. 14 Pro ve 14 Pro Max ise 120 – 1 Hz arasında çalışarak karşımıza her zaman açık ekran özelliğini sunabilir. Bu maalesef kesin değil ancak çok uzun zaman beklenen özellikler arasında yer alıyor. Android tarafında birçok model bu özelliği yıllardır sunuyor, Apple ise AOD’yi bir türlü iPhone’lara getirmiyor.

iPhone 14’ler için şimdiye kadar ortaya çıkmış başka bilgiler de var. Örneğin Apple bu yıl telefonlar için farklı bir yol izleyecek ve 14 Pro ile 14 Pro Max modellerine yeni nesil A16 Bionic işlemciyi koyacak. 14 ve 14 Max modellerinde ise şu an kullanılan A15 Bionic işlemciye yer verilecek. Yani bu yıl “Pro” modeller daha yüksek performans getirecek. Bunun arkasında ya global çip krizi yer alıyor ya da Apple “Pro” modeller ile daha fazla fark yaratmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, arkalarında 48 megapiksellik bir geniş açı ana kamera taşıyacak. Bu kamera daha düşük diyafram değeri, yeni optikler ve büyütülen sensör ile 13 Pro ve 13 Pro Max’ten daha çok ışık toplayacak. Pro modellerin arkasında makro / ultra geniş açı + telefoto + geniş açı olmak üzere toplam üç farklı kamera bir araya gelecek. Arkalarında ultra geniş açı + geniş açı olmak üzere iki farklı kamera taşıyacak 14 ve 14 Max’in ise geniş açı ana kamerası yine 12 megapiksel olacak.

iPhone 14 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More