iPhone 14 Pro modelleri için ekran delikli tasarım yine doğrulandıiPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max LOG Konsept

Apple, iPhone 14 ailesi ile gündemden düşmüyor. Telefonlar için bu sefer tasarım ve ekran konusunda bilgiler ses getirmiş durumda.

iPhone 14 ailesinde hemen hemen kesin olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yeni yılda mevcut mini’nin yerini Pro olmayan standart “Max” alacak. 2022 iPhone’lar temelde iki adet 6,1 inç ve 2 adet 6,7 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Bu telefonlarda 14 Pro ve 14 Pro Max, hazırladığımız yukarıdaki konseptte olduğu gibi selfie kamerasını birer ekran deliğinde taşıyacak. Artık bu bilgi yüzde 99’a yakın olarak netleşmiş durumda. Halen bir çentik ihtimali var ancak tedarik tarafı da bugün itibarıyla ekran delikli yapıyı doğruluyor. Bu kaynaklara göre telefonların ekranları Samsung Display ve LG Display firmalarından gelecek.

14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde Face ID’ye gücünü veren TrueDepth sisteminin sensörleri ekranın altında olacak. Son gelen iddialara göre telefonlardan 14 Pro ve 14 Pro Max, ana kamerada çözünürlüğü 48 megapiksel seviyesine çıkaracak. Apple sonunda 12 megapiksel üstüne çıkacak ve bu sayede telefonlar 8K video çekebilecek. Modellerdeki makro özellikli ultra geniş açı ve telefoto kameralar ise 12 megapiksel çözünürlükte kalmayı sürdürecek.

iPhone 14 ailesi için başka bilgiler de var

Ross Young’a göre iPhone 14’lerin hepsinde 120 Hz ekran olmayacak. Son bilgiler ışığında sadece Pro ve Pro Max modellerinde 120 Hz ekran sunulacak. Diğer modellerde 60 Hz ekran karşımıza çıkacak. Yeni ailede sadece iPhone 14 arkasında çift kamera taşıyacak. Diğer üç modelin arkasında üçlü kamera kullanılacak. Pillerinin büyüyeceği iddia edilen telefonlar, 5G desteğine sahip olacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modeller güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan olası adıyla A16 Bionic işlemciden alacak. Telefonlar ayrıca Wi-Fi 6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bu sayede modeller iPhone 13’lere oranla daha kararlı ve yüksek hızda kablosuz veri aktarımı yapabilecek. 14 Pro ve 14 Pro Max’in 8 GB RAM sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More