iPhone 14 Max, ekran konusunda Pro’ların gerisinde kalmayabiliriPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max LOG Konsept

Teknoloji devi Apple’ın 2022 iPhone modelleri için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer iPhone 14 Max modeli gündemde.

iPhone 14 ailesinde hemen hemen kesin olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yeni yılda mevcut mini’nin yerini Pro olmayan standart “Max” alacak. 2022 iPhone’lar temelde iki adet 6,1 inç ve 2 adet 6,7 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Şimdiye kadar bu modellerden sadece 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde 120 Hz OLED ekran yer alacağı aktarılıyordu. Ancak gelen bilgilere göre 14 Max modelinde de 120 Hz OLED ekran olacak. Bu kesin değil ancak seride sadece 14 modelinde 60 Hz OLED ekran yer alacak gibi görünüyor.

Kaynaklara göre Apple ve LG Display ekran konusunda yaptıkları çalışmalardan olumlu sonuçlar elde ettiler ve bu sayede 120 Hz iPhone deneyimi için Pro modellere çıkış yapmaya gerek kalmayacak. Bu durum birçok kişiyi memnun edecek. Bunu diyoruz çünkü 999 dolarda başlayan Pro’lar çoğu kullanıcıya yurt dışında dahi çok pahalı geliyor.

iPhone 14 serisinden başka neler biliyoruz?

Telefonlarda 14 Pro ve 14 Pro Max, hazırladığımız yukarıdaki konseptte olduğu gibi selfie kamerasını birer ekran deliğinde taşıyacak. Artık bu bilgi yüzde 99’a yakın olarak netleşmiş durumda. Kaynaklara göre telefonların ekranları Samsung Display ve LG Display firmalarından gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde Face ID’ye gücünü veren TrueDepth sisteminin sensörleri ekranın altında olacak. Son gelen iddialara göre telefonlardan 14 Pro ve 14 Pro Max, ana kamerada çözünürlüğü 48 megapiksel seviyesine çıkaracak.

Apple sonunda 12 megapiksel üstüne çıkacak ve bu sayede telefonlar 8K video çekebilecek. Modellerdeki makro özellikli ultra geniş açı ve telefoto kameralar ise 12 megapiksel çözünürlükte kalmayı sürdürecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More