iPhone 14 ile ilgili sevindiren gelişme! Sonunda beklenen oluyor!


Haitong International Securities analistiJeff Pu’nun elde ettiği veriler, tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz OLED ekran yer alacak olduğunu gösteriyor. Sadece bu değil, ayrıca Jeff Pu’nun iddiasına göre, iPhone 14 modelinin tümü aynı RAM miktarına (6GB) sahip olacak.

iPhone 14 ile ilgili sevindiren gelişme! Sonunda beklenen oluyor!

Teknoloji devi Apple’ın, bir sonraki serisi olan iPhone 14 ailesinin sonbaharda piyasaya sürülmesi ve dört modelden oluşması bekleniyor: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. İddialar doğru ise, iPhone 13 mini’nin kasvetli satışlarının ardından “mini” modelin üretimi son bulacak.

iPhone 14 ailesi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max yanında iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinden oluşuyor. Daha önce ortaya çıkan iddialar, 14 modelinde 60 Hz OLED ekran, diğer üç modelde ise 120 Hz OLED ekrana yer verilecek açıklamasını yapılıyordu. Ancak Haitong International Securities analisti Jeff Pu’nun araştırma notuna göre, Apple bu yıl iPhone 14 serisinde yer alan tüm modellerin ekran ve bellek miktarlarının önceki serilerde olduğu gibi modeller arasındaki farklıklardan sıyrılacağını ortaya koydu. Yani Apple, kullanıcılarına iPhone 14 ile 14 Pro’nun ekranları arasında büyük farklar sunmayacak. Özetle Jeff Pu’nun elde ettiği veriler, tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz OLED ekran yer alacak olduğunu gösteriyor. Sadece bu değil, ayrıca Jeff Pu’nun iddiasına göre, iPhone 14 modelinin tümü aynı RAM miktarına (6GB) sahip olacak.

Daha önce Pu, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in bunu 8 GB’a çıkaracağını söylemişti, ancak görünüşe göre durum değişti. Bu gelişme, şirketin bir strateji değişikliğinden kaynaklı olabilir. Bu henüz yüzde resmi açıklaması yapımış, kesin bir bilgi değil. Ancak nasılsa önümüzdeki günlerde nasılsa netlik kazanacak. Biz de gelişmeleri siz değerli Teknolojioku takipçileri ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Read More

Yorum yapın