iPhone 14 çentiği ile ilgili detaylar sızdırıldı!


7 Eylül yaklaşırken, tüm gözler şu anda Apple‘da. Yepyeni iPhone serisini tanıtacak olan şirket beklentileri çoktan yükseltti. iPhone 13 serisi ile hayal kırıklığı yaşanmıştı ancak şimdi yeni seri ile bu durum değişebilir.

Lansman gerçekleşmeden cihazlarla ilgili bir çok söylenti ortaya çıkmaya başladı bile. Yen, iPhone 14 serisiyle ilgili söylentiler ve sızıntılar yağıyor. Şirketin yeni serisinde selfie kamerası ve Face ID donanımı için iddia edilen yeni çift kesme tasarımına odaklanan birkaç söylenti ortaya çıktı. Şu anda hakim olan bir görüşe göre yeni çentik tasarımı, tek bir katı parça gibi görünecek.

Muhtemelen Apple, bu özelliği hem estetik hem de işlevsel nedenlerle uygulamaya karar verdi. İki kesik arasındaki alan büyük olasılıkla iOS 14 ile gelen yeni gizlilik göstergeleri için ayrılacak. 

iPhone 14 çentiği ile ilgili detaylar sızdırıldı!

iPhone 14 çentiği ile ilgili detaylar sızdırıldı! - Resim : 1

Şirketin daha klasik bir tasarıma geri dönebileceğini düşündüren birkaç görüntü ortaya çıkmıştı. Farklı çentik tasarımı ile gündeme gelen teknoloji devi yeni serisi ile beklentileri yükseltti. Geçen yıl iPhone 13 serisi piyasaya sürüldüğünde iPhone 12’ye benzemesi yüzünden hayal kırıklığı yaşanmıştı. Diğer endüstri kaynakları, Apple’ın kamera uygulaması arayüzünü elden geçireceğini öne sürdü. Spesifik olarak, flaş ve Canlı Fotoğraf düğmeleri durum çubuğunun hemen yukarısında olacak ve diğer ayarlar kesiklerin hemen altında olacak.

iPhone 14 ailesi, tipik Apple tarzında hâlâ gizemini koruyor. Apple’ın kullanacağı adlandırma kuralından bile tam olarak emin değiliz ve söylentiler “Plus” takma adının olası geri dönüşüne işaret ediyor, bu da şu dizi anlamına gelebilir: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Maks.

Read More

Yorum yapın