iPhone 13’e kafa tutan 6400 TL’lik telefon! POCO M4 Pro incelemesi


Genellikle fiyat performans odaklı modelleriyle ön plana çıkan POCO, yeni 5G destekli modeliyle piyasayı sallayacak gibi duruyor. Elbette bu durumun temel nedeni POCO M4 Pro 5G modelinin uygun etiket fiyatı diyebiliriz.

Gücünü MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 810 yonga setinden alan telefon sistemini 6GB RAM ile destekliyor. 128 GB’lık dahili depolama alanın sahip olan modelde microSD kart desteği de bulunuyor.

Şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken POCO modelinin arka yüzünde 5’li bir ana kamera modülü varmış gibi görünüyor. Fakat telefonda yalnızca 2 adet kamera mevcut. Ön yüzde ise delikli ekran tasarımıyla bütünleşmiş olan 16MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor.

6.6 inçlik IPS LCD ekranla gelen telefonun ağırlığı yalnızca 195 gram. Şu zamanda 200 gram altında telefon pek kalmadı. Bu açıdan POCO M4 Pro’nun hayli hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun arka bölümünde plastik bir malzeme kullanılmış. Bu da telefonun ısısını direkt olarak elinize yansıtıyor. Bu durum hafifliğe katkı sağlasa da ısınma tarafında önemli bir eksi olarak karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz telefon ile ilgili tüm detaylara inceleme videomuzda göz atabilirsiniz.

Günün sonun geldiğimizde POCO’nun piyasadaki rakiplerine oranla daha iyi bir fiyat kalibresine sahip olduğunu söyleyebiliriz. 6400 TL’ye gem güçlü, hem de 5G destekli bir telefon satın almak önemli bir artı.

Eğer şu sıralar yeni bir telefon alma düşünceniz varsa, bütçeniz de 6000 TL civarlarındaysa POCO M4 Pro’yu da seçenekleriniz arasına dahil edebilirsiniz.

Read More

Yorum yapın