iPhone 13 Pro ile çekilen yeni kısa film: “Life is But a Dream” [Video]iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri, Apple’ın özellikle video yetenekleri ile öne çıkardığı akıllı telefon modelleri oldu.

Hatta teknoloji devi Apple telefonlar için ana tanıtım mottosunu dahi “Hollywood’u cebinizden çıkarın” üzerine kurdu. Gerçekten çok iyi video çeken kamera donanımlarına sahip olan ve “Sinematik Mod” ile odaklama açısından iPhone’ları farklı bir seviyeye taşıyan iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, birçok farklı video içeriğin merkezinde yer almaya başladı. Bunlardan birisine de Apple ortaklığı ile beraber yönetmen Park Chan-wook imzasını attı.

2003 yılında çekilen Oldboy filminin de arkasında yer alan Park Chan-wook, yukarıda izleyebileceğiniz 21 dakikalık “Life is But a Dream” isimli kısa filmi, bazı yardımcı araçlar yardımıyla tamamen 13 Pro kullanarak kayıt altına aldı. Açık olarak belirtilmezse bir telefondan çıktığı anlaşılamayacak seviyede kaliteli olan kısa filmde, bazı özel efekt ve bilgisayarlı animasyon çalışmaları da yer alıyor. Bu kısa filmin nasıl çekildiğini de Apple tarafından paylaşılan aşağıdaki video ile görebilirsiniz.

Apple’dan bundan hemen önce ise hemen aşağıdaki 23 dakikalık başka bir kısa film gelmişti. Çin yeni yılına özel olarak yine sadece iPhone 13 Pro kullanılarak çekilen bu kısa film, “The Comeback” adı altında yayınlanmıştı. Bu kısa filmi Zhang Meng çekmişti.

iPhone 13 Pro ile çekilen film yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More