iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümleri ne zaman gelecek?iOS 15.4 ve iPadOS 15.4

Teknoloji devi Apple, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümleri için beta testlerine devam ediyor. Peki merak edilen sürümler ne zaman gelecek?

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümleri, diğer yeni yazılımlar ile beraber mart ayının ilk haftasında kullanıma sunulacak. Eğer beklentiler doğru çıkarsa sürümler tam olarak 8 Mart tarihinde indirmeye açılacak. Apple, sağlam sızıntı kaynağı Mark Gurman’a göre 8 Mart tarihinde 2022’nin ilk etkinliğini yapacak. Bu donanım odaklı etkinlikte 5G’li yeni iPhone SE, yeni iPad Air, yeni Mac Mini ve MacBook Pro modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Peki iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile tam olarak neler geliyor? iOS 15.4 ile ilk olarak detaylarına ayrı şekilde burada yer verdiğimi maske ile Face ID kullanma desteği geliyor. Uzun zamandır beklenen Universal Control özelliği de iPadOS 15.4 ile macOS Monterey 12.3 beta sürümlerine eklenmiş durumda. Bu özelliği Apple kendisi şöyle açıklıyor:

“Universal Control özelliği, kullanıcıların tek bir mouse ve klavyeyle çalışarak Mac ve iPad arasında geçiş yapmalarına imkân veriyor ve kurulum gerektirmeyen, kusursuz bir deneyim sunuyor. Hatta kullanıcılar aygıtlar arasında içerik kopyalayıp yapıştırabiliyorlar. Bu özellik iPad’de Apple Pencil ile yaptığınız çizimleri Mac’teki Keynote slaytına koymak için harika bir yöntem sağlıyor.”

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümlerine yeni emojiler ekleyen Apple, iOS tarafında geliştiricilerin 14 Pro ve 14 Pro Max’teki 120 Hz ekrandan tam olarak yararlanmasına imkân tanıyor, yeni Apple Card Widget’ını sunuyor ve iCloud Anahtar Zinciri altyapısına parola / hesap merkezli not ekleme desteği getiriyor.

Buna ek olarak başka yenilikleri de bünyesinde barındıracak sürümler, şu an “Beta 3” özelinde test ediliyorlar.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More