iOS 15.4 beta ile gelen yeni emojiler!


Apple Insider, Unicode 14’ün piyasaya sürülmesinin ardından Apple’ın nihayet iOS 15.4 geliştirici beta sürümünün yayınlanmasıyla iOS’ta yeni emojileri eklemeye başladığını bildirdi. Geçen yaz sızan raporları doğrulayacak şekilde eklenen emojilerden bazıları “kalp eller”, “trol”, “dudak ısıran” ve “eriyen yüz” olarak karşımıza çıkıyor. Bu emojilerden şimdilik en çok eriyen yüz ilgi topladı.

iOS 15.4 beta ile gelen yeni emojiler!

New emojis in iOS 15.4 beta https://t.co/BANvmer69K pic.twitter.com/uEDMEpnQWK

— Emojipedia (@Emojipedia) January 27, 2022

Unicode 14’ün son sürümü tek karakter olan el sıkışma emojisinin birden çok ten tonu varyasyonunu da içeriyor. Unicode Konsorsiyumu iki yıl kadar sürdü, ancak sonunda 25’e kadar farklı cilt tonu kombinasyonuyla kullanılabilen yeni bir el sıkışma karakterine sahip oldular.

Unicode 14.0, nihayet Android 12’ye de gelecek. Şu anda yeni emojiler yalnızca en son 15.4 geliştirici beta sürümüne sahip Apple‘ın iOS cihazlarında kullanılabilirler, ancak sürüm bu yıl beta sürümünden çıktığında geniş çapta görünecekler. 

Özellikle el sıkma emojilerinde tüm renkleri ekleyen güncelleme bu konuya hassasiyet gösteriyor gibi görünüyor. Ayrıca selam veren emoji de en çok beğenilen emojiler arasında karşımıza çıkıyor. Siz en çok hangi emojiyi beğendiniz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın