iOS 15.2.1 ve iPadOS 15.2.1 güncellemeleri çıktıiOS 15.2.1

Teknoloji devi Apple bu akşam bir sürpriz yaptı ve iPhone ile iPad’ler için iOS 15.2.1 ve iPadOS 15.2.1 güncellemelerini yayınladı.

Cihazdan cihaza değişiyor olmasına rağmen 800 MB’lık iOS 15.2.1 ve iPadOS 15.2.1 güncellemeleri, herhangi bir yenilik ya da değişiklik getirmiyor. Güncelleme ile sadece sorunlar çözülüyor ve onlar da “Mesajlar, iCloud Bağlantısı kullanılarak gönderilen fotoğrafları yükleyemeyebilir – Üçüncü parti CarPlay uygulamaları veri girilmesine yanıt vermeyebilir” olarak açıklanıyor. Bu arada güncelleme uzun zamandır bilinen bir HomeKit merkezli güvenlik problemini / açığını da ortadan kaldırıyor. Herkesin yapması tavsiye edilen güncellemeler, bazı net olarak açıklanmayan güvenlik açıkları da ortadan kaldırıyor.

Bu arada Apple bugün iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 güncellemeleri için de ikinci beta sürümlerini kullanıma sunmuş durumda. Bu sürümlerin tam olarak ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Apple’ın bir sonraki iOS ve iPadOS sürümleri iOS 16 ile iPadOS 16 ise WWDC2022 kapsamında lanse edilecek.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More