İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar

İnternetten alışveriş yapanları ilgilendirecek bir duyuru gündeme geldi. Bu kapsamda kargo parası ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu.


İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar - Page 1

İnternetten alışveriş yapmak artık günümüzün vazgeçilmezi olmuş durumda. Koronavirüs ile başlayan v dijitalleşen dünyada artık her şey internet üzerinden hallediliyor. Bu kapsamda şimdi kargo paraları ile ilgili yeni bir gelişme gündemde.

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar - Page 2

Eve kargoyla gelen eşyanın kırık ya da problemli çıkması dahilinde yeni bir uygulama hayata geçirilebilir. Kargoda kırılan eşyanın parasının tahsil edilmesiyle ilgili açıklama yapan Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, milyonlarca tüketiciyi yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı.

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar - Page 3

Yüksek Mahkeme; kargo alıcısının, kargoda bir kırık veya hasar olduğu takdirde, haklarını kullanabilmesi için kargoyu teslim aldığı anda, ihtirazi kayıt koyması ve kanuni süreler içinde bildirimde bulunması gerektiğine hükmetti.

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar - Page 4

Bu kapsamda görülen davada bir ev hanımı internet sitesinden Türk Kahvesi makinesi aldı. Ancak makine geldiğinde kırık çıkınca vatandaş S.A., İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaat etti.

Read More

Yorum yapın