İnternet sitelerine Instagram profili yerleştirme altyapısı geldiInstagram

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Instagram için profil paylaşımı özelinde yeni bir imkân daha sağlandı.

Instagram profilleri artık bir internet sitesine konulduğu zaman yukarıdaki gibi görünecek. Duyurulan yeni altyapıda hesap profilleri internet sitelerine görsel bir arayüz halinde gömülebilecek. Bu sistemde ortaya çıkan profil ön izlemesinde en son paylaştığınız 6 farklı fotoğraf görünecek. Yeni dönemde ayrıca profil resmi, takipçi sayısı ve paylaşılan içerik sayısı da açık olarak gösterilecek.

Bu sayede keşif sürecini daha iyi hale getirmek isteyen firma, bu yeni altyapıyı yakında herkes için aktif edecek. Bu arada isteyenler profilinin internet sitelerinde paylaşılmasını engelleyebilecek. Burada kullanıcılara seçim şansı tanınıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce başka bir önemli adım daha attı

Instagram içerisinde gördüğünüz fotoğrafları “sitene göm” seçeneği üzerinde internet sitelerine koyabiliyorsunuz. Amerikan Dergi Fotoğrafçıları Derneği tarafından atılan adımlar sonrasında ise bu süreçte bir değişikliğe gidildi. Artık kişiler isterlerse bu sistemi kapatabiliyor.

Yakında herkes için aktif edilmesi beklenen bu yeni seçenek, ayarlar içerisine konulacak. Bu sayede fotoğraflarının başka siteye (Instagram’ın sağladığı kod ile) koyulmasını istemeyen kişiler, sistemi basit şekilde kapatarak bunu sağlayabilecek.

Bu yeni sunulan seçenek henüz Türkiye merkezli hesaplarda görünmüyor ancak global çıkış çok uzun süremeyecektir. Şu an özellik sayede ABD’de açılmış durumda.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More