Instagram’dan beklenen özellik nihayet geldi!


2017’den beri Instagram, kullanıcıların 10 adede kadar fotoğraf ve videoyu tek bir gönderide birleştirmesine izin verdiği carousel isimli bir gönderi biçimine izin veriyor. Şimdi özelliğin gelmesinden yaklaşık dört yıl sonra, şirket bir carousel gönderiden tek bir resmi veya klibi silmenin bir yolunu ekliyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, son haftalık video güncellemelerinden birinde yeni özelliğin nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak anlattı. Önce üç nokta simgesine, sonra da düzenle düğmesine dokunarak bir carousel üzerinden bir fotoğrafı veya videoyu silebilirsiniz. Bu noktada, kaldırmak istediğiniz görüntüye veya klibe kaydırıp ardından sil simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Mosseri’ye göre, özellik şu anda yalnızca iOS’ta kullanılabiliyor, ancak yakında Android’e gelecek. Ayrıca, Instagram’ın bir süre önce eklemesi gereken bir özellik olduğu doğru.

Instagram’dan beklenen özellik nihayet geldi!

Covering ✌️ this week:
– Carousel Deletion (finally!)
– Rage Shake

Did you know about these 💎s? Any other features you’d like me to cover? Let me know 👇 pic.twitter.com/Yx0q4UGFfb

— Adam Mosseri 😷 (@mosseri) November 17, 2021

Şirket başka bir özellik daha sundu. Henüz sadece ABD’de olan bu yeni özelliğe de “Rage Shake” deniyor. Instagram kullanırken bir şeyler düzgün çalışmıyorsa telefonunuzu sallamanız gerekecek. Bunu yapmak, uygulamanın hata raporu arayüzünün görünmesine neden olacak. Daha sonra şirkete hatayla ilgili geri bildirim yapabileceksiniz. Rage Shake şu anda yalnızca ABD’de kullanılabilir.

Her iki özellik de Instagram’ı kullanma şeklinizi değiştirmeyecek ancak özellikle carousel gönderilerden seçtiğinizi silmek özelliği kullanıcıların çok işine yarayacaktır.

Read More

Yorum yapın