Instagram’da para toplayabilirsiniz! Nasıl mı? Cevabı yazımızın devamında!


Instagram‘da para kazanmanın yanı sıra, önemsediğiniz kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve ortak hedefler için para toplamanız mümkün. Ancak bu özelliğin suistimal edilmesini önlemek için, Instagram‘daki kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışların tamamı doğrudan desteklenen kuruluşa aktarılmakta. Yazımızın devamında ise Instagram üzerinden bağış kampanyalarını nasıl gerçekleştirebileceğinizi basit adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram’da para toplayabilirsiniz! Nasıl mı? Cevabı yazımızın devamında!

Özellikle de günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, sevilen özellikleri ile sayesinde her gün milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Birçok kullanıcı bu platformu eğlence ya da kişisel amaçları için kullanıyor olsa da, bazı kullanıcılar ticari amaçları için kullanarak para kazanıyor.

Para kazanmanın çeşitli yolları mevcut, örneğin; Instagram Video, hayranlarınızla daha derin ilişkiler kurmanızın yanı sıra, reklamlarınızdaki videoların gelirlerini paylaşmanız için harika bir yerdir. Aynı zamanda stilinize uygun markalı içerikler oluşturarak, yaptığınız işten para kazanabilmeniz de mümkün.

Ancak biz bu içeriğimizde, tüm bunlardan farklı olarak bağış için para toplama özelliğinden ve detaylarından bahsedeceğiz.

Bağış kampanyaları nasıl çalışır?

30 gün boyunca biyografinizde yer alacak kâr amacı gütmeyen bir bağış kampanyası oluşturabilirsiniz ve bu süre içinde, bağış kampanyasını başka gönderilerde, hikayelerde veya Canlı bir videoda paylaşabilirsiniz.

Bağışlar nasıl çalışır?

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara şu yollarla bağışta bulunabilirsiniz:

  • Bir gönderi, hikaye, canlı video veya profilde paylaşılan bir bağış kampanyasına bağışta bulunarak
  • Instagram’da kâr amacı gütmeyen kuruluşu aratıp bu kuruluşun profilinde bağışta bulunarak
  • Bir hikaye veya canlı videodaki bağış çıkartmasına dokunarak

Ayrıca hikaye ve canlı videolarınız için bağış çıkartmaları oluşturabilirsiniz. Hikaye veya canlı videonuzu gören kişiler, çıkartmaya dokunarak bağışta bulunabilir.

Kimler bağış toplayabilir?

Kâr amacı gütmeyen bir bağış kampanyası oluşturmak için kâr amacı gütmeyen bağış kampanyalarının ve bağışların kullanılabildiği bir ülke veya bölgede bulunmanız gerekir.

Instagram’daki kâr amacı gütmeyen kuruluşlar

Instagram’daki kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, Facebook’un Bağış Toplama Araçlarını ve Facebook Pay’i kullanmak üzere onay almıştır. Instagram ekibi, kâr amacı gütmeyen her bir kuruluşun kimliğini ve hayır kurumu durumunu doğrular.

Ayrıca kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bir Instagram İşletme hesabı da oluşturmalıdır.

Read More

Yorum yapın