Instagram’da nasıl canlı yayın planlarım?


Instagram üzerinde yer alan özelliklerden biri olan Canlı yayın, kullanıcılar tarafından oldukça yaygın olarak kullanmakta. Takipçilerinizle bağlantı kurmak için yayından önce 1 saat ila 90 gün içinde bir canlı yayın planlayabilirsiniz. Peki Instagram üzerinden canlı yayın nasıl planlanır? Gelin bu sorunun yanıtına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Instagram’da nasıl canlı yayın planlarım?

Sosyal medyada yapılmış olan canlı yayınlar, özellikle de günümüzde bir hayli ilgi görüyor. Bu platformlardan biri de, popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram olarak karşımıza çıkıyor. Instagram‘ın en beğenilen özelliklerinden birinin de canlı yayın özelliği olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Instagram’dan canlı yayın yapılması oldukça kolay olmasından dolayı herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Instagram’ın canlı yayınında en fazla üç konuğu canlı odanıza katılmaya davet edebilir ya da başka birinin canlı yayın odasına katılma isteği gönderebilirsiniz. Instagram’da bir canlı yayın başlatarak konukları davet etmenin iki farklı yolu var. Ancak konuyu daha fazla uzatmadan, şimdi de içeriğimizin konusu olan Instagram’da nasıl canlı yayın planlarım? sorusunun yanıtına göz atalım.

Instagram uygulamasından bir canlı yayın planlamak için izlemeniz gereken adımlar!

  • Akış’ta herhangi bir yerde sağa kaydırıp alttaki Live kısmına inin.
  • Soldaki schedulePlanla’ya dokunun.
  • Bir video başlığı girin, başlangıç zamanı seçin ve ardından Bitti’ye dokunun.
  • Alttaki Canlı video planla’ya dokunun.
  • Buradan Gönderi olarak paylaş’a dokunup Akışta bir gönderi oluşturabilir ya da Daha sonra paylaş’a dokunarak daha sonra paylaşacağınız bir gönderi oluşturabilirsiniz. Paylaştığınız gönderilerde canlı yayınınızın başlığı ve başlangıç zamanı ile birlikte, canlı yayınınızı izlemek isteyen kişiler için hatırlatma ayarlama seçeneği yer alır.

Read More

Yorum yapın