Instagram, zararlı içerikler ile olan savaşında vites artırıyorInstagram LOG Tasarım

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, zararlı bulduğu içerikleri artık daha yüksek seviyede engelleyecek. Firma bu konuda kararlı.

Instagram, platformu herkes için daha iyi ve güvenli bir yer haline getirmek istiyor. Bitmeyen kötü niyetli kişileri engellemek adına sürekli olarak çalışan firma, algoritma özelinde yapılan iyileştirmeler ve geliştirmeler ile artık zararlı bulduğu içerikleri karşımıza daha az çıkaracak. Bu konuda topluluk kurallarımıza aykırı içeriği kaldırmanın yanı sıra artık zorbalık veya nefret söylemi içerebilecek ya da şiddeti teşvik edebilecek gönderileri Akış ve Hikayelerde daha az göstereceğiz diyen Instagram, süreçte başka adımlar da atacaklarını belirtiyor.

Yeni algoritma daha önce şikâyet ettiğiniz, kişisel olarak “üzücü” görülen içerikleri de geri plana atacak ve kişilerin karşısına daha fazla sayıda pozitif içerikler çıkaracak. Hayatın gerçekleri ortada olmasına rağmen aşırı depresif içeriklerin olumsuz etkisini başka türlü çözmesi pek mümkün olmayan servis, silinen içerikler özelinde kişilere detaylı bilgiler vermeye devam edeceklerini de aktarıyor.

Instagram, geçtiğimiz hafta da ABD merkezli olarak belirli kişilerin abonelik sistemini aktif etmesi ile ses getirmişti. Yakında belirli içerik üreticilere aylık ödeme yaparak abone olabilecek ve böylece özel içerikler ulaşabileceksiniz. Türkiye’de de açılacak özellik, çok büyük amacı dışında kullanım potansiyeli oluşturuyor. Bu sistemin bazı kişilere zarar verebileceği düşünülüyor ve bu tarafta denetimlerin sıkı olacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More