Instagram videolar için otomatik altyazı sistemi getirdiInstagram

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün birçok kişinin çok hoşuna gidecek bir özelliği kullanıma sundu.

Instagram içerisindeki videolar artık otomatik olarak sistem tarafından oluşturulan altyazılar ile beraber izlenebilecek. Direkt olarak CEO Adam Mosseri tarafından duyurulan bu özellik, özellikle işitme engelli kişiler için güzel görünüyor. Video ayarları içerisinden kolaylıkla açılıp kapatılabilen özellik, herhangi bir işitme sorunu olmayanları da sevindiriyor. Çünkü çoğu kişi videoların sesini açmadan izlemeyi tercih ediyor. Getirilen otomatik altyazı özelliği sayesinde içerisinde konuşma olan içeriklerde de video sesini açmaya gerek kalmayacak. Faydalı özellik yakın zaman içerisinde herkes için açılacak ve sürekli olarak yeni dil destekleri kazanacak.

Bu arada Instagram bugün video konusunda bir adım daha atmıştı. Yapılan resmî açıklama ile ayrı olarak sunulan IGTV uygulaması iptal edildi. Şu an Play Store’da yer alan IGTV uygulamasının da kısa süre içerisinde kaldırılacağı aktarıldı. Bundan sonra platformdaki tüm normal videolar Instagram IG Video haline getirilecek ve firma direkt olarak ana uygulama içerisindeki videolara odaklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’un etkisiyle sürekli olarak gelişen IG, büyük bir dönüşüm içerisinde bulunuyor ve artık her şeyin merkezine video içeriklerini koyuyor. Instagram’a yakında birçok başka faydalı özellik daha dahil edilecek. Ancak servisin bir iPad uygulaması çıkmayacak. Peki neden? Onun cevabı direkt olarak burada.

Instagram özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More