Instagram, TikTok’laşma sürecinde testlerine devam ediyorInstagram

En önemli Meta şirketlerinden Instagram, bugün TikTok özelinde gerçekleştirilen bir ana akış testi ile ses getirdi.

Instagram, son dönemde yeni nesli elinden kaçırmaya başladığı için odağını TikTok’a doğru kaydırmaya başladı. Gün geçtikçe daha fazla TikTok’a benzemeye başlayan servis, şu an belirli kesim üzerinde tam ekran içerik testi yapıyor. Bu teste dahil olan kişiler, şu an ana akış sayfasındaki videoları tam ekran olarak görüyor. Videolar teste dahil olmayan kişiler tarafından da tam ekran görüntülenebiliyor. Ancak bunun için videonun üzerine bir kez basılması gerekiyor. Firmanın yeni testinde ise süreç otomatik olarak tam ekran şeklinde karşımıza getiriliyor. Yakında herkes için getirilmesi beklenen bu adım dışında firma fotoğrafları da unutmadıklarını belirtiyor. Bu çok inandırıcı değil ancak Mark Zuckerberg fotoğraflar için de tam ekran çalışmalarının yolda olduğunu aktarıyor.

Instagram için geçtiğimiz günlerde de kişisel profiller için bir adım atılmıştı. Belirli profillere Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda “Profilinin başına tuttur” özelliği gelmeye başladı. Bu özellik sayesinde daha önce paylaştığınız belirli içerikleri direkt olarak profil ızgarasının en üstüne sabitleyebileceksiniz. Bu sayede öne çıkarılmak istenilen içerikler kişisel profillerin en üstünde sabit olarak durabilecek, yeni paylaşımlar sonrasında seçilen içerik geri plana düşmeye başlamayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sabitlenen içeriğin kaldırılması ise sabitlemenin yapıldığı yerden kolaylıkla yerine getirilebilecek. Bunun için içeriğin sağ üst köşesindeki “…” menüsüne girilmesi yeterli olacak. Instagram süreçte birden fazla içeriğin profilin üst kısmına sabitlenmesine imkân tanıyor.

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More