Instagram merakla beklenen 3 yeni özelliğine daha kavuştu


Günümüzde sosyal medyanın olmadığı bir hayat herhalde fazlasıyla sıkıcı ve hareketsiz olurdu. Nitekim birçok insan için sosyal medya hesapları neredeyse kişinin nüfus cüzdanı, çantası, telefonu kadar kıymetli. Hatta işler öylesine bir hale geldi ki birçok insanın sosyal medyada paylaşım yapabilmek için gezdiğini, yemek yediğini hatta hayatını tehlikeye attığını görüyoruz. Tabi sosyal medya şirketlerinin öncelikli amacı daha fazla kullanılmak olduğu için bu popülarite hoşlarına gitse de yine de devletlerin getirdiği kurallara tabi olabilmek için zaman zaman kendilerini kısıtlayıcı kararlara imza atabiliyorlar.

İşte Instagram tarafından kullanıma sunulan 3 yeni özellikten biri olan “Sessiz Mod” da tam olarak bu kapsamda geliştirilmiş bir yenilik. İnsanların sosyal medyadan en azından belirli zamanlarda uzak kalabilmesi için getirilen bu özellik sayesinde, artık ders çalışırken, kitap okurken ya da tamamen dinlenmek için yatağa uzanıldığında, Instagram mesaj ve bildirimleri ile kullanıcıları rahatsız edemeyecek. Tabi bunun için uygulamayı sessiz moda almış olmanız gerektiğini de unutmayın.

Instagram merakla beklenen 3 yeni özelliğine daha kavuştu

Yeni güncelleme paketiyle gelen bir diğer özellik ise çift profil fotoğrafı uygulaması. Artık kullanıcılar Instagram’da var olan profil fotoğraflarına ilave olarak bir de avatar fotoğrafı koyabilecekler. Meta’nın buradaki temel amacının avatar kullanımını arttırmak olduğunu da söyleyelim.

Güncelleme paketinde bulunan son özellik ise gizliliği ilgilendiriyor. Bundan sonra Instagram kullanıcıları, Keşfet kısmında karşılarına çıkabilecek içeriklere ilişkin bir tür yasaklı kelimeler listesi oluşturabilecekler. Bu sayede, söz konusu filtreye eklenen kelimelerden etiketlere sahip olan Keşfet videoları, kullanıcıların ana ekranına düşmeyecek.

Read More

Yorum yapın