Instagram, kronolojik sıralamayı yeniden geriye getirecekInstagram

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda kronolojik akış sistemini değiştirmiş ve bunun için çok büyük tepkiler almıştı.

İlk popüler olduğu dönemde takip edilen hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralayan Instagram, biliyorsunuz yeni süreçte bu sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı.

Bu duruma genel olarak alışıldı ancak halen kronolojik akışın geri gelmesini isteyenler bulunuyordu. İşte tam da bu konuda bugün sürpriz bir açıklama yapan firmanın başındaki isim Adam Mosseri, 2022 içerisinde kronolojik akışın bir seçenek olarak geri geleceğini duyurdu.

Mosseri ilginç olarak bu özellik üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını aktardı ve kişilere bu konuda bir seçenek vermek istediklerini aktardı. Bu konuda daha detaylı bilgilerin ileride gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son Hikaye beğenme sistemini kullanıma sundu

Artık Instagram içerisinde takip ettiğiniz kişilerden / firmalardan gelen Hikayeleri beğenebileceksiniz. Bu beğenileri firmanın açıklamasına göre sadece Hikayeyi paylaşan kişiler görebilecek.

Bu sayede eski sistemden çok daha güzel ve basit bir yapıya geçilmiş oluyor. Biliyorsunuz daha önce Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakılamıyordu ve bu durum Hikayeyi paylaşan kişiler, özellikle de büyük hesaplar için bir sorun oluyordu.

Artık basit bir beğenme için direkt mesaj gönderilmeyecek ve çift taraflı kazanım elde edilecek. Sistem yakında eksiksiz olarak hem iOS hem de Android tarafında herkese açılacak.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More