Instagram, fotoğraf gömme sistemi için kapatma seçeneği getirdiInstagram

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Instagram için fotoğraf gömme sisteminde bir değişiklik yapıldı.

Instagram içerisinde gördüğünüz fotoğrafları “sitene göm” seçeneği üzerinde internet sitelerine koyabiliyorsunuz. Amerikan Dergi Fotoğrafçıları Derneği tarafından atılan adımlar sonrasında ise bu süreçte bir değişikliğe gidildi. Artık kişiler isterlerse bu sistemi kapatabiliyor.

Yakında herkes için aktif edilmesi beklenen bu yeni seçenek, ayarlar içerisine konulacak. Bu sayede fotoğraflarının başka siteye (Instagram’ın sağladığı kod ile) koyulmasını istemeyen kişiler, sistemi basit şekilde kapatarak bunu sağlayabilecek.

Bu yeni sunulan seçenek henüz Türkiye merkezli hesaplarda görünmüyor ancak global çıkış çok uzun süremeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce Reels odaklı yeni bir özellik ile gündemdeydi

Artık Instagram içerisinde gelen bir yoruma, TikTok tarafından kopyalanan Reels ile cevap verebileceksiniz. “Reels Visual Replies” olarak geçen bu özelliği de TikTok’tan aldığı aktarılan servis, Reels temelli görsel cevaplara ana yorumu bir çıkartma olarak ekliyor.

Bu imkân özellikle yazılı şekilde yazmanın zor olacağı cevaplar için güzel ve kullanışlı görünüyor. Altyapıda uzun uzun yazmak yerine ufak bir Reels video ile cevap verilebiliyor. Bu cevapta sorunun yer alıyor olması, başkalarının süreci algılamasına kolaylaştırıyor. Özelliğin yakında eksiksiz olarak herkes için aktif edilmesi bekleniyor. Bu tarz imkanlar genelde global çıkışı çabuk yapıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More