Instagram, 2021 özeti sunan Playback özelliğini kullanıma aldıInstagram

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılına özet sunan Playback özelliğiyle ses getirdi.

Yakında herkesin göreceği Instagram tarafından ana sayfanın en üstüne bildirim şekilde konulacak Playback özelliği, kişilerin 2021 içerisinde paylaştığı 10 farklı Hikayeyi seçiyor ve paylaşılabilir tek bir içerik haline getiriyor.

Firmanın açıklamasına göre 2021’e ufak bir özet sunan bu içerik paylaşılmadan önce izlenebiliyor ve içerisinde düzenleme yapılabiliyor. Yani Instagram’ın hazırladığı içeriğe ekleme yapabilecek ya da otomatik seçilen sevmediğiniz bir Hikayeyi aradan çıkarabileceksiniz.

Bu bazı kişilerin fazlasıyla hoşuna gidecek özellik yakında herkes için aktif edilecek ve açıklamaya göre bir süre sonra kaldırılacak. Sürecin Hikaye harici paylaşımlar içinse gelmeyeceği söyleniyor. Kişiler burada yine üçüncü parti uygulamaları kullanmak zorunda kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram dün de güzel bir haber verdi

İlk popüler olduğu dönemde takip edilen hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralayan Instagram, biliyorsunuz yeni süreçte bu sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı.

Bu duruma genel olarak alışıldı ancak halen kronolojik akışın geri gelmesini isteyenler bulunuyordu. İşte tam da bu konuda bugün sürpriz bir açıklama yapan firmanın başındaki isim Adam Mosseri, 2022 içerisinde kronolojik akışın bir seçenek olarak geri geleceğini duyurdu.

Mosseri ilginç olarak bu özellik üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını aktardı ve kişilere bu konuda bir seçenek vermek istediklerini aktardı. Bu konuda daha detaylı bilgilerin ileride gelmesi bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More