İnci küpe gibi görünen kablosuz kulaklık hazırlandı [Video]İnci küpe gibi görünen kablosuz kulaklık

İnci küpe gibi görünen bir kablosuz kulaklık hazırlandı. Nova H1 isimli model kadınların dikkatini çeken bir seçenek olabilir.

Dikkat çeken kablosuz kulaklık modeli Nova H1, aslında tam olarak bir kulaklık sayılmayabilir. Çünkü ürün kulağın içerisine girmiyor ya da kemik üzerinden aktarım yapmıyor. Normal bir küpe gibi kulak memesine takılan H1, üstteki hoparlörler ile kulağa ses gönderiyor. Bu açıdan aşırı yüksek bir ses kalitesinin beklenmemesi gereken ürün, açık yapısı sayesinde çevredeki her şeyin duyulmasına imkân tanıyor. Net olarak açıklanmıyor ancak modelin açık yapısı, dinlediğiniz her şeyin çevredekiler tarafından duyulacağı anlamına da geliyor. Şarj özellikli haznesi bir küpe kutusu gibi hazırlanan Nova H1, firmaya göre toplam 14 saatlik bir kablosuz kullanım getiriyor. Tek olaraksa 3 saatlik dinleme süresi elde edilebiliyor.

Telefonlar ile elbette Bluetooth üzerinden bağlantı kuran ürün, telefon görüşmelerinde de kullanılabiliyor. Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz Nova H1’in en çok ses getiren yanlarında birisi yüksek satış fiyatı oluyor. Gerçek inci ve altın kullanılan modelin fiyatı tam 695 euro seviyesinde. Gümüş versiyon ise aktarıldığı kadarıyla 595 euro fiyatla alınabilecek. Çok pahalı ürünün yakında Avrupa’da satışa sunulacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hova H1, kadınlara odaklanan ilk kablosuz kulaklık modeli olmadı. Bu konuda en çok ses getiren adımlardan birisine Huawei imza atmıştı.  Hatta firma özellikle kadınlara hitap eden kablosuz kulaklık modeli Huawei FreeBuds Lipstick‘i Türkiye’de de satıla sunmuştu. Bu ürün için Huawei Türkiye şunları da aktarmıştı: “İyi görünmek özveri ister. Lüks sınıf paslanmaz çelik gövde, 30 karmaşık mühendislik tasarım süreci üzerine inşa edilmiştir ve ultra yüksek seviyede cilalanarak ayna kadar pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Her bakışta yansıyan güzelliği görün.”

14,3 mm LCP dinamik sürücü üzerine kurulan Bluetooth model, Huawei’ye göre yüksek bir ses kalitesi getiriyor ve tek başına 4 saat, hazne ile beraber 22 saat pil ömrü sunuyor. Bunlar ANC kapalı olarak verilen değerler. Modeldeki ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği açıldığı zaman kullanım süresi tek olarak 2,5 saat ve hazneyle beraber ise 14 saate düşüyor.

İnci küpe gibi görünen kablosuz kulaklık yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More