İlk Samsung OLED TV modelleri çok yakında yer alıyorSamsung OLED TV

Teknoloji devi Samsung, OLED TV konusunda beklenen adımı sonunda atıyor. Firmanın ilk modelleri çok yakında.

Gçetiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla Samsung, ilk OLED TV’leri için rakibi LG ile çalışacak. Firmanın 2022’de kullanmak için LG Display’den en az 1.5 milyon adet OLED TV paneli talep ettiği aktarılıyor. Samsung’un OLED TV’ler ve diğer LCD temelli modelleriyle beraber 2022’de toplam 2 milyon adet televizyon sevk etmek istediği aktarılıyor.

Yeni gelen bilgilere göreyse Samsung imzalı ilk OLED TV’ler 2022’nin hemen başında lanse edilecek. Yüksek ihtimalle ilk modeller CES 2022 kapsamında resmi olarak görücüye çıkartılacak. Modellerin 2022’in ilk çeyreği içerisinde Amerika ve Avrupa merkezli satışa sunulacağı da aktarılıyor. Yüksek ihtimalle Avrupa pazarları arasında Türkiye de yer alıyor.

Samsung’un OLED TV pazarında işi LG’nin hali hazırda satılan inanılmaz iyi seçenekleri göz önüne alındığı zaman kolay olmayacak. Ayrıca televizyonlar LG’den gelen paneller nedeniyle görüntü kalitesi açısından da rakibe oranla büyük fark yaratamayacak.

Ancak Samsung’un alanda çok büyük bir bilinirliği bulunuyor. Bunun sayesinde firmanın OLED TV pazarında ciddi şekilde öne çıkması ve ciddi bir pazar payı elde etmesi olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, yıllar boyunca hep QLED TV’lerin OLED TV’lerden daha iyi olduğunu aktarıyordu

Samsung birden fazla kez QLED TV’lerin OLED’lerden daha iyi olduğunu belirtmişti. Samsung’un QLED TV modelleri bilmeyenler için OLED değil LCD temelinde kuruluyor.

Firmanın QLED TV’lerinde LCD temelinden dolayı yanma sorunu da bulunmuyor. Ancak QLED TV’lerin OLED’lerden daha iyi açıklaması çok da gerçeği yansıtmıyor.

OLED’in gerçek siyahları ve sunduğu canlı renk deneyimi LCD’ye oranla benzersiz bir seviyede yer alıyor. Telefon, tablet ve dizüstü modellerinde OLED kullanan Samsung, sonunda TV tarafında da beklenen adımı atıyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın

Read More