İlk PlayStation VR2 oyunları nasıl görünecek? Cevap çok yakında

Sony PlayStation VR2 için resmi çıkış tarihini halen vermedi ancak ürün için hazırlanmış ilk oyunları çok yakında karşımıza getirecek.

Sony PlayStation VR2 ya da PS VR2, dün Sony tarafından yapılan resmî açıklamaya göre ilk çıktığında 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak. İşte bu oyunların bazılarının nasıl bir deneyim sunacağını, nasıl görüneceğini bir sonraki PlayStation State of Play etkinliğinde göreceğiz. 2 Haziran tarihinde internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinlikte toplam 30 dakikalık fragman ve oyun içi görüntülerin karşımıza çıkarılacağı aktarılıyor. Etkinlikte normal yani VR için olmayan yeni PlayStation oyunlarının olacağı da aktarılıyor.

Peki PlayStation VR2 için başka neler biliyoruz? Tekrardan üzerinden geçmek adına Merak edilen ürün, ekran konusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young’a göre 2022 değil 2023 içerisinde satışa sunulacak. Model yukarıda görebileceğiniz gibi gerçekten şık bir tasarıma sahip.

State of Play returns next week! Tune in live at 3pm PT on June 2 for reveals, announcements, and more: https://t.co/3lqi9GL9VZ pic.twitter.com/NLLTAgvgLY

— PlayStation (@PlayStation) May 27, 2022

Beyaz renkte hazırlanan ve genel olarak kompakt duran ürün, PS5 ile kablo üzerinden bağlantı kuruyor ve iki adet aylar önce gösterilen kablosuz kontrolcüler ile geliyor. Çıktıktan sonra Türkiye’de de satılacak PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, aktarıldığı kadarıyla özel lens ayarlarına sahip ve yerini aldığı modelden daha hafif bir seçenek konumunda.

Özel bir havalandırma sistemine sahip olduğu ve bu sayede ısınma sorunu yaşatmayacağı aktarılan oyuna özel sanal gerçeklik başlığı, bir yerleşik motora da sahip. Bu motorun amacı oyunlara bağlı olarak geri bildirim vermek olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başlık bildiğimiz kadarıyla iki adet 4K HDR ekran üzerine kuruluyor ve bu ekranlarda 90 Hz/120 Hz arası yenileme hızı sunuyor. İlk PSVR’dan aldığı deneyimle PSVR2’yi çok daha kullanıcı dostu ve etkileyici oyun deneyimi sunar hale getirecek Sony, başlık ile 110 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’e tek bir USB-C kablosu ile bağlanacak ürün, bu sayede hem pil bitti derdini ortadan kaldıracak hem de gecikmesiz bir oyun deneyimi sunacak. Bünyesindeki kameralar ile içten dışa takip getirecek ve böylece kafa hareketleri ile kontrolcülerin konumunu sanal dünyaya etkili şekilde aktaracak PlayStation VR2, birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor.

Sony PlayStation VR2 yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More