İlk PlayStation VR2 oyunları için resmi videolar geldi [İzle]

Sony PlayStation VR2 için resmi çıkış tarihini halen vermedi ancak ürün için hazırlanmış ilk oyunları karşımıza getirdi.

Sony PlayStation VR2 ya da PS VR2, geçtiğimiz hafta Sony tarafından yapılan resmî açıklamaya göre ilk çıktığında 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak. İşte bu oyunların bazılarının nasıl bir deneyim sunacağını, nasıl görüneceğini dün gece yapılan PlayStation State of Play etkinliğinde görme şansına ulaştık. PC’ye gelecek Spider-Man oyunu gibi başka önemli duyuruların da olduğu önemli etkinlikte, PS VR 2 tarafı için Resident Evil Village, The Walking Dead: Saints and Sinners Ch2, No Man’s Sky ve Horizon Franchise başlıkları altında hemen aşağıda izleyebileceğiniz videolar paylaşıldı:

PS VR 2 için gelen videolarda grafiklerin güzel olacağı, ancak yine de bazı yapımlarda normal PS5 oyunları kadar etkileyici görüntülerin karşımıza çıkmayacağı görülüyor. Biliyorsunuz bu durum daha önceki sürümde de böyle olmuştu. VR için yapılan oyunlar normalden çok daha fazla oranda işlem gücü istiyor, bu yüzden de firmalar grafikleri belirli bir seviyede tutmak zorunda kalıyor.

Peki PlayStation VR2 için başka neler biliyoruz? Tekrardan üzerinden geçmek adına Merak edilen ürün, ekran konusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young’a göre 2022 değil 2023 içerisinde satışa sunulacak.

Beyaz renkte hazırlanan ve genel olarak kompakt duran ürün, PS5 ile kablo üzerinden bağlantı kuruyor ve iki adet aylar önce gösterilen kablosuz kontrolcüler ile geliyor. Çıktıktan sonra Türkiye’de de satılacak PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, aktarıldığı kadarıyla özel lens ayarlarına sahip ve yerini aldığı modelden daha hafif bir seçenek konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel bir havalandırma sistemine sahip olduğu ve bu sayede ısınma sorunu yaşatmayacağı aktarılan oyuna özel sanal gerçeklik başlığı, bir yerleşik motora da sahip. Bu motorun amacı oyunlara bağlı olarak geri bildirim vermek olacak.

Başlık bildiğimiz kadarıyla iki adet 4K HDR ekran üzerine kuruluyor ve bu ekranlarda 90 Hz/120 Hz arası yenileme hızı sunuyor. İlk PSVR’dan aldığı deneyimle PSVR2’yi çok daha kullanıcı dostu ve etkileyici oyun deneyimi sunar hale getirecek Sony, başlık ile 110 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’e tek bir USB-C kablosu ile bağlanacak ürün, bu sayede hem pil bitti derdini ortadan kaldıracak hem de gecikmesiz bir oyun deneyimi sunacak. Bünyesindeki kameralar ile içten dışa takip getirecek ve böylece kafa hareketleri ile kontrolcülerin konumunu sanal dünyaya etkili şekilde aktaracak PlayStation VR2, birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor.

Sony PlayStation VR2 yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More