İlk katlanabilir iPhone modeli daha çok uzakta yer alıyorLOG Katlanabilir iPhone Konsepti

Sağlam bir kaynak katlanabilir iPhone projesi hakkında bir açıklamada bulundu. Buna göre ilk model daha çok uzakta yer alıyor.

Daha önce birçok söylediği doğru çıkan sağlam kaynaklardan Dylandkt, bugün merak edilen katlanabilir iPhone projesi hakkında da konuştu. Kaynağa göre Apple şu an birden fazla katlanabilir ekranlı telefon prototipi üzerinde çalışıyor. Ancak Apple’ın henüz pazara bir katlanabilir telefon çıkarmaktan çok uzakta olduğu aktarılıyor. Hatta Apple’dan hiçbir zaman bir katlanabilir telefon da gelmeyebilir deniyor.

Çünkü Dylandkt, Apple’ın şu an katlanabilir telefonlar özelinde bir pazar analizi yaptığını ve henüz katlanabilir ekran teknolojisinden de tam olarak tatmin olmadığını belirtiyor. Bildiğimiz kadarıyla firma Samsung Display ve LG Display firmalarından uzun süredir katlanabilir iPhone projesi özelinde esnek OLED ekran prototipleri alıyor. Ancak gelen açıklamalara bakılırsa bunlar henüz Apple’ın istediği seviyede bulunmuyor.

Söylendiği kadarıyla teknoloji devi katlanabilir ekranlı cihazların pazarda silinme ihtimalini aktif olarak göz önünde bulunduruyor ve bu konuda ileriye dönük incelemeler yapıyor. Apple bu konuda endişeli ancak pazarın geneli telefon pazarının geleceğini katlanabilir cihazlarda görüyor.

Normal telefonlarda sınırlara ulaşan telefon üreticisi firmalar, kullanıcıların dikkatini çekmek adına katlanabilir telefonlara odaklanıyor. Katlanabilir telefonlar biraz daha ucuz hale geldiği zaman bu pazar açık olarak kalıcı hale gelecek ve yüksek ihtimalle Apple ancak o zaman bir katlanabilir iPhone adımı atacak. Bu bağlamda katlanabilir iPhone için en erken tarih şimdilik 2024 gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More